Güzellik Sırları

Hangi Saç Stili Sizi Yansıtıyor

Hangi Saç Stili Sizi Yansıtıyor

 

Günümüzde herkesin kendini yansıttığı uygun bir tarzı bulunuyor. Gelişen tekstil dünyasında her tarza sahip ürünlere kolayca ulaşılabiliyor. Stil konusunda hala kararsızlık yaşayan kişilerin de imdadına internet koşuyor. Artık bir tık ile en uzak bilgilere kolayca, yorulmadan ulaşabiliyoruz. Dolayısıyla bir menajere başvurmadan da stil konusunda, fikir ve bilgi sahibi olabiliriz.

2019 Saç Trendi

Saçlar kuşkusuz gün boyu en dikkat çeken yerlerden biri. Kendine has renkleri olduğu gibi, kadınların ve hatta günümüzde erkeklerin saç boyamaya olan düşkünlüğünden kaynaklı birçok saç rengi bulunuyor. Ten rengi ve göz rengi kombinasyonuyla her saçın kendine has bir duruşu ve stili var. Doğru saç kesimi ve doğru yapılan model ile saçlar, yazı enerji yayarak karşılıyor.

Yüz Tiplerine Göre Öneriler

Günlük hayatında da sade şıklıktan yana olan, hayatın koşturmacasından dolayı, pratik olan minimalist kadınlar için, kullanım kolaylığı sağlayan minimal modeller göze çarpıyor. Oldukça cesur kesimlerin sezonu olan, 2019 ilkbahar/yaz sezonu marjinal kadınlara hitap ediyor. Saç kesiminde olabildiğince katlı, havalı modeller ve bombeli kesimler tercih ediliyor. Ombre denilen saç renklendirme işlemi kadınlar arasında bu sezon oldukça revaçta. Kumral tonların ya da karamel tonların, yazın bronz olan tende güzel durduğuna şüphe yok. Kadınlar da bunu bildiğinden özellikle bu renkleri tercih edip, uçlara doğru bol bol ışıltı kullanıyor.

Yüzünüze Göre Saç Modelleri

Yüzü dengeleyecek bir kesim belirlemek oldukça önemli. Yüz hatlarına ve oranlarına uygun kesimler, her zaman daha doğal ve genç gösteriyor. Modern kesimlere yönelmek, saçı neredeyse her renkte güzel gösteriyor. Bulunan modeller arasından, görüntünüzü en iyi şekilde dengeleyecek kesime karar vermek gerekiyor.

Uzun yüzlerin alın kısımları da geniş olacağından onlara en iyi öneri perçem ve kahkulden faydalanmalarını söylemek olacaktır. Perçem ya da kahkul sevmeyenlere alternatif olarak, saçı ortadan ikiye ayırarak kullanabilecekleri modeller önerilebilir. Saçı ortadan bölerek kullanmak, yuvarlak bir görüntü oluşturur ve yüzü yumuşatır.

Kare yüzler ise, olabildiğince kat kullanılan kesimlere yönelebilir. Kare biçiminde olan yüzün, keskin görüntüsünü hafifletmek için alnı hafif açık şekilde göstermek gerekiyor. Dağınık, dalgalı çok katlı kesimler, daha tatlı bir ifade verecektir.

Yuvarlak Yüz Tipine Göre Saç Şekilleri

Yuvarlak yüz tipine uygun kadınlar, saç ayrımını mutlaka kullanmalılar. Ortadan ayrılmış saçlar, yüzü olduğundan ince gösterir. Yandan alınarak yapılan derin bir ayrım ise yüz kemiklerini ortaya çıkarır. Böylece yüzünüze simetri katılmış olur.

Sivri çene yapısı olan yüz tiplerine, kalp yüz denir. Bu yüz tipine sahip hanımlar, ultra derin ayrımlara yönelmeliler. Böylece çenenin sivri yapısı biraz daha yumuşar. Çenenin keskinliğini bölerek daha dengeli bir ifade sağlar.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu