Güzellik Sırları

Dolgun Kirpiklere Sahip Olmak İçin Doğal Ürünler Ve Öneriler

Dolgun Kirpiklere Sahip Olmak İçin Doğal Ürünler Ve Öneriler

 

Kirpikler görünüş için önemli faktörlerden biridir. Daha güzel görünmeye ve bakışları çekici kılmaya yardımcı olur. Bunun için kadınlar maskara, takma kirpik gibi kısa vadeli çözümlere yönelir.

Kirpik Dolgunlaştırmak İçin Doğal Ürünler Nelerdir?                                  

  • Badem Yağı

Badem yağı yağ asitleri açısından oldukça zengin, bu sayede kirpikleri nemlendirerek kırılmasını engeller. Nemlenen kirpikler normale oranla daha hızlı uzar, parlak ve dolgun bir görünüm kazanır.

1-2 damla badem yağını pamuk veya maskara çubuğuyla nazikçe kaşlara sürülür. Ortalama 4 ile 5 hafta arasında farkı göreceksiniz.

  • Hint Yağı

E vitamini içeren Hint yağı kaş ve kirpiklerin uzaması için oldukça önemlidir. Folikülleri onararak, kaş ve kirpiklerin daha dolgun olmasını sağlar. Her gece 2 ay süreyle kullanılabilir.

  • Zeytinyağı

E vitamini, K vitamini, klorofil ve karotenoidler açısından zengindir, bu nedenle düzenli kullanımda kirpikleri güçlendirir ve uzamasına yardımcı olur. Zeytinyağı kirpikleri uzatmak, dolgunlaştırmak için en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Her akşam 30 gün boyunca kullanmaya devam edin, farkı göreceksiniz.

  • Vazelin

Kirpiklerin daha hızlı uzamasını, daha güçlü ve kalın olmasını sağlar. yeni kirpiklerin çıkmasını, olanın da güçlenmesini sağlar. Vazelini haftada en fazla 4 defa uygulamalısınız.

  • Aloe Vera

Kirpikleri ve saçı güçlendirir, besler ve yoğunlaştırır. Her gece 4 ila 5 hafta süreyle kullanılabilir. Daha etkili olması için Hint yağı ve E vitaminiyle karıştırılabilir

Dolgun Kirpikler İçin Öneriler Nelerdir?

Kirpikler için çeşitli yağlar, bakım ürünlerinden önce temiz, duru kirpikler gelir. Birçok kadın bu aşamayı üstün körü yapar. Oysa kirpikler yeterince temizlenmedi mi diğer bakım ürünleri pek işe yaramaz ya da az yarar. Çünkü yağlar ve çeşitli bakım ürünleri kirden dolayı dibe temas etmez. Bu yüzden ilkin kirpiklerimizi maskara, takma kirpik ve tozdan yeterince arındırmalıyız.

Tabi bunu yaparken nazik olmalı ve kirpik temizliğini fazla abartmamalıyız. Günde 2 kez yıkamamız ve bundan sonra yağları sürmemiz yeterli olacaktır.

Göz kapaklarımıza ve kirpiklerimize masaj yapmak, kirpiklerimizi maskara çubuğuyla taramak kan dolaşımını hızlandırır, kirpiklerimizin daha gür ve parlak olmasını sağlar.

Bu aşamada düzenli ve besin değeri yüksek yiyeceklerle beslenmek oldukça önemli. Yumurta, balık, süt, yoğurt ve bakliyat ve benzeri yiyecekler yemek hem cilde hem de kirpiklere oldukça faydalıdır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu