Yaşam Tarzı

Evler İçin En Güzel Boya Renkleri

Evler İçin En Güzel Boya Renkleri

 

Yaşam alanlarımız olan evlerimizi her zaman mutlu olacağımız ve içinde iyi hissedeceğiniz şekilde dekore etmeye çalışırız. Bu işin en önemli adımlarından birisi ise şüphesiz ki duvarların rengi oluyor. Odamızın bir nevi astarı sayılan duvarlar, eğer kötü ve içerideki mobilyalar ile absürt duracak şekilde olursa, odayı olduğundan kötü ve dar gösterebilir. Peki ya kullanabileceğiniz en güzel boya renkleri nelerdir?

Açık Tonlar

Her evin vazgeçilmez tonlarından olan açık renkler, (Kırık beyaz, Krem rengi, Beyaz, Bej vs.), odayı ferah göstermekle beraber, içerideki mobilyaları ve aksesuarları da daha canlı şekilde göstererek güzel bir arka plan oluştururlar. Beraberinde farklı duvar kâğıtları tercih edilebilir.

Kahve Tonları

Eskitme veya ahşap ürün kullanan veya beyaz ağırlıklı mobilyalar tercih edenlerin ise bir numaralı seçeneği kahve tonları (Sütlü kahve, Kahverengi, Kestane Kahvesi, Acı Kahve vs.) olabilir. Bitkiler ile dekore edildiğinde bu tonlar çok hoş ve modern duracaktır. Ayrıca kahve tonlarından demode duracağı korkusuyla uzaklaşılmamalı, aksine eşyalarınızı nasıl kullanacağınızla alakalı bir durumdur.

Siyah ve Griler

Her ne kadar çoğu insanın duvarları için çekindiği bir ton skalası olsa da, aslında doğru kullanıldığında çok sofistike ve modern görünecek siyah tonları (Antrasit, Siyah, Vizon vs.) geniş pencereleri odalarda gayet ferah bir görünüm sağlar. Bu nedenle kullanmaktan çok da çekinmemek gerekiyor.

Değişik Tonlar

Eğer eşyalarınız ile değişik renkleri kullanıp odanıza farklı bir görünüm yakalamak isterseniz, parlak ve sıra dışı renkleri kullanmak tam size göre. (Hardal Sarısı, Mint, Elektrik Mavisi, Kırmızı vs.) İddialı olduğu için kaçınmak yerine, eşyalarınızı daha canlı göstereceği için ve samimi bir alan oluşturacağı için mutlaka düşünmenizde tavsiye var.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu