Güzellik Sırları

Saç Ekimi Nedir? Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

Saç Ekimi Nedir? Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

   

Saç ekimi lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilen cerrahi bir operasyondur, bu nedenle ağrılı değildir. Ancak ameliyat sonrası enfeksiyon ve iltihaplanma gibi komplikasyonlar gelişebilir, bu da implantın yerleştirildiği bölgede ağrıya ve hatta küçük yara izlerine neden olabilir. Ancak, genellikle oluşmaz. FUT tekniği ile ameliyat sonrası dönem daha uzun ve daha problemli de olabilir.

Ayrıca çoğu durumda ekilen foliküler ünite saçlarının müdahaleden iki veya üç hafta sonrasında saç kayıplarının olduğu dikkate alınmalıdır. Ancak hiçbir durumda ümitsizliğe kapılmamalı ve bu durumun hasta için bir şok olduğunu varsaymamalıdır, çünkü üç ay bir süre geçtikten sonra yeni saçlar büyüyecek ve daha güçlü olacaktır. Birkaç farklı saç ekimi yöntemi mevcuttur. Bunlar; Fut yönetimi ile saç ekimi, robotik Fue ile saç ekimi, DHİ saç ekimi yöntemleridir.

Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

Unutulmaması gereken ilk şey, herkesin saç ekimi için uygun olmadığıdır. İlk şart, saçın dökülmesinin artık durmuş olması gerekir, bu sebeple yaş kişilerde belirleyici bir faktördür ve gençlerde yapılmamalıdır.

Saç dökülmesi kadın ve erkekte farklı şekillerde kendini gösterdiğinden cinsiyet de bu işlemin başarısını etkileyen bir diğer faktördür. Kadınlarda saç dökülmesi belirli bölgelerde yoğunlaşır ve saçlı deriye dağılır.

Deneyimli Saç Ekimi Cerrahları

Saç ekimi oldukça deneyimli ve eğitimli bir ekip ve cerrah tarafından operasyon yapılmalıdır; aksi halde müdahalenin başarısını etkileyebilecek birçok faktör vardır. İmplantasyondan sonra ve önce foliküler ünite ekstraksiyon tekniği ve reimplantasyon öncesi tedavi gereklidir.

Saç İmplantları İçin Gerçekçi Hedefler

İyi bir uzman, gerçekçi olmayan beklentiler içinde olunmaması için, kişinin özelliklerine göre saç ekimi sonrası olabilecek sonuçlar hakkında hastayı gerektiği kadar bilgilendirmelidir. Bu özellikle kadınlar için daha önemlidir. Bu erkeklerde, donör foliküler ünitelerinin yeterli mevcudiyetine bağlı olacaktır.

Her seansta kullanılan tekniğe bağlı olarak 1000 ila 5000 ünite arasında saç kökü gerekli olabilir ve iyi sonuçlar elde etmek için ideal saç yoğunluğu cm2’de 30 ila 90 foliküler ünite aralığında olması gerekir. Fazla yaygın saç dökülmesi olan kişiler çizgi tekniğini (FUT veya FUSS) kullanabilir ve hatta lateral bir folikül elde etmek için FUE ile de birleştirebilir. Saç ekimi sonrası nakledilen foliküler ünitelerdeki saçlar artık dökülmeyecektir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu