Güzellik Sırları

En Dolgun Kirpiklere Ulaşmak İçin Doğal Ürünler Ve Öneriler Nelerdir?

En Dolgun Kirpiklere Ulaşmak İçin Doğal Ürünler Ve Öneriler Nelerdir?

 

Gözler, kaşlar, kirpikler yüzde ifadeyi güçlendirir, güzelleştirir. Özellikle uzun uzun dolgun kirpiklerin ifade kattığı güzellik ve zarafetin bir karşılığı yoktur. Ancak herkesin doğal yolla çok sahip olabildiği bir şey değildir uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak. Hatta herkes bilir çok fazla yapay kirpik çeşidi vardır hanımların ilgisini çeken. En çok tutulan ve en son çıkan kullanımının çok rahat ve şık olduğu söylenen ipek kirpikler çıkmıştır. Hiç yapay durmamakla birlikte doğal bir yoğunluk, dolgunluk katmış gibi görünüyor kirpiklere.

Yapay Kirpik Kullanma Sakıncaları

Ancak biliniyor ki bunların hepsi geçici güzelliklerdir. O kirpikleri kullanmak hem çok zahmetlidir hem de yapışkanlı bir yapıya sahip oldukları için gözlere zarar verebilirler. Tende esneme yaparak karışıklığa sebep olabilirler. Her şeyden önemlisi doğal kirpik yapısına zarar verebilirler, buda en istenmeyecek şeydir. Daha dolgun ve yoğun kirpiklerim olsun diye uğraşırken, olan kirpiklerinizden de olabilirsiniz. Bu yüzden daha kesin çözümler aranmalıdır. Doğal yollarla kirpik dolgunluğu sağlanmalıdır.  Buda kişilerin çabasına bağlı olarak mümkün olan bir şeydir. Saçlar gibi kirpiklerde aslında uzayan bir yapıya sahiptir. Sadece buna katkı sağlamak gerekir, sürekli olarak bazı uygulamalar yapmak gerekir.

Kirpik Uzatmanın Ve Dolgunlaştırmanın Doğal Yolları 

Kirpiklerinizi uzatmak daha dolgun bir görünüme sahip olması birazda sizin elinizde. Teninizi ihtiyacı olunca nemlendiriyorsunuz. Saçlarınızı daha dolgun ve uzun görmek istediğinizde ona bakım yapıp besliyorsunuz.  Ayni şeyi neden yapay kirpik kullanmak yerine kirpikleriniz için de yapmıyorsunuz. Evde doğal yollarla yapacağınız uygulamalarla kirpikleri güçlendirmek mümkün. Kirpiklerin uzaması ve dolgunlaşması için yapılacaklar;

  • Kirpik diplerine haftada en az iki defa badem yağı sürebilir.
  • Karınca yağı bir kulak çöpü yardımıyla kirpik uçlarına nazikçe uygulanabilir. Her duş alındığında yapılırsa ciddi anlamda hızlı sonuçlar alınabilir.
  • Kirpik dipleri ufak yöntemlerle nemlendirilebilir, köklerinin sağlamlaşması sağlanabilir.
  • Kirpik uzatmak ve beslemek için iyi markaların özel kirpik serumları vardır onlar kullanılabilir.
  • Orijinal sürmeler, hem göze hem kirpiklere çok fazla fayda sağlar ve bakım yapar. Özellikle de ismid sürmesi olarak bilinen sürmenin çok faydalı olduğu bilinir.
Facebook Comments Box

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu