Sağlık Haberleri

Diş Eti Ağrısına İyi Gelebilecek Yöntemler

Diş Eti Ağrısına İyi Gelebilecek Yöntemler

 

Diş eti ağrısı ve rahatsızlığının bir çok sebebi bulunur ve bu sebepler başlıca şunlardır;

  • Dişlerinizi az yıkamanız.
  • Diş etlerinizin aşırı derece de hassas olması.
  • -Dişlerin ve diş etinin soğuğa ve sıcağa karşı son derece fazla oranlarda hassas olmasıdır.

Dişleri aşırı dikkatli bir biçimde yıkamanız vb. nedenleri de örnek olarak sizlere söyleyebiliriz. Diş eti ağrısı yine diş etleri içerisinde kızarıklıklar ve zonklamalar gibi çeşitli belirtiler ile kendini gösterebilmektedir. Aşırı derecede uzun günler süren bir ağrınız var ise mutlaka bir doktora görünmenizi tavsiye ediyoruz.  Uzun süreli olmayan ağrılarınız var ise bu makalemiz içerisinde anlatacağımız yöntemler ile çareyi sizlere sunacağız.

Karanfil Yağı Tedavisi

Ağrımakta olan, zonklayan diş etlerinize yine az oranda karanfil yağı sürdüğünüz takdirde dişlerinize iyi gelecektir.Bu işlemi gerçekliştirmek diş etlerinizde oluşmuş apselerede iyi gelecektir ve bu yöntem diş apselerinizin oldukça kısa bir sürede temizlenmesini sağlar.Bu işlemi eğer hamile iseniz gerçekleştirmeyiniz.

Akupres Uygula İşlemi

Akupres uygulaması diş eti iltihaplarını ve diş eti ağrılarını fazlasıyla azaltan bir etkendir.Bu işlemi gerçekleştirmek için ayağınızın bilek kısmının içeri bakan çukur bölgesine 4-5 dakika baskı uyguladıktan sonra bu baskıyı devam ettirerek masaj yapın.Bu işlemi gerçekleştirdikten bir kaç dakika sonra etkisini göreceksiniz.Eğer ki gebe iseniz bu uygulamayı yapmamanız gerekir çünkü bu uygulama erken doğum ve doğum süresini kısaltan bir uygulamadır,bu sebepten dolayı bu uygulamayı yapmamanız gerekir.

Karanfil Tomurcukları İşlemi

9-10 tane karanfil tomurcuğu aldıktan sonra 2-3 dakika kaynattığınız suyun içine atın ve demleyin ve demledikten sonra karanfil çayınızı için.Bu uygulama ağzınızı uyuşturarak diş eti ağrılarınızın hafiflemesine yardım olacaktır.Eğer ki dişlerinizden 1 tanesi ağırıyorsa karanfil tomurcuğunuzu ağzınıza atın ve ağıran dişiniz hafifçe ezin,belirttiğimiz gibi o bölgenin uyuşmasını sağlar ve ağrılarınızı hafifletir.

Sirke,kimyon ve kekik Yöntemi İle Ağrıları Hafifletme

Yaklaşık bir tutam kekik ile kimyon hazırladıktan sonra 1 bardağa sirke dökün ve hazırladığınız kekik ve kimyonu bu bardağın içine koyun.Karıştırdıktan sonra bir süre bekleyin.Beklettikten sonra bu karışımı ağzınızda çalkalayın.Hazırladğımız bu karışım uygulandıktan bir süre sonra diş eti irinlerinin kurumasına yardımca olacak ve bu yöntemle diş ağrılarınız oldukça hafifleyecek.Kalıcı sonuçlar almak ve diş ağrılarınızdan kurtulmak için bu işlemi düzenli olarak yapın.Düzenli uygulamazsanız 1 kere yaptığınız bu uygulama hiç bir etki göstermez.

 

Kolanyalı Pamuk İle Diş Ağrısından Kurtulma

 

Koparacağınız ufak bir miktardaki pamuğa az bir miktar kolanya döktükten sonra bu pamuğu ağrıyan diş bölgenize koyun ve hafifçe bastırın.Diş etinizde iltihaplanma mevcut ise bunu üstüne de bastırabilirsiniz.Uygulayacağınız bu işlem uyguladığınız bölgenin uyuşmasına yardımcı olur ve diş ağrınızı keser.Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra pamuğu çıkarın ve ağzınızı soğuk olmama kadı ile suda çalkalayın

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu