Sağlık Haberleri

Koronavirüs Nedeni ile Dökülen Saçlar İçin Çözüm

Koronavirüs Nedeni ile Dökülen Saçlar İçin Çözüm

Koronavirüs saç dökülmesi yapar mı sorusu pek çok insan tarafından cevabı araştırılan bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan birtakım araştırmaların da gösterdiği gibi covid 19 saç dökülmesine neden oluyor. Peki bu dökülmenin boyutu nedir?

Sağlıklı bir kişinin saçları normal döngüde gelişip dökülür. Günde 70 ila 100 arasında saç telinin dökülmesi normal olarak karşılanırken bu sayının artış göstermesi kişiler için üzücü bir hal alabiliyor. Özellikle de koronavirüs sonrası saç dökülmesi bu hastalığa yakalanan kişilerden %25’inde görülüyor.

Saçları normal seyrinden daha fazla dökülen kişiler “koronavirüs mü oldum?” sorusunun cevabını bulmaya yöneliyor. Covid 19 saç dökülmesi yapar mı, dökülmeler bu hastalığın bir habercisi mi, dökülen saçlar tekrar çıkar mı gibi envai çeşit sorulara doğal olarak cevap aranıyor. Bunlara sağlıklı bir cevap almak da yine araştırmalara bağlı kalıyor.

 

Saçların Dökülmesi Koronavirüs Belirtisi mi?

 

Covid 19 enfeksiyonuna maruz kalan kişilerde saç dökülmesi görülebilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, her saç dökülmesi vakasının koronavirüs belirtisi olmadığıdır. Bundan dolayı da saçları olağandan fazla dökülen kişilerin “korona mı oldum?” diye tereddüt etmelerine gerek yoktur. Saçların dökülmesinin yanı sıra ateş, öksürük, nefes almada zorluk gibi durumlar kişide görülmüyorsa kişinin koronavirüs olmadığını söylemek doğru olacaktır.

Koronavirüs sonrası saç dökülmesi görülebilir ancak bunun dışında ortaya çıkabilecek saç sorunları da bulunuyor. Bunlar: saç kıran, saçlarda gri tonlar, erkek tipi saç dökülmesi olarak sayılabilir.

Dökülen saçların yerine daha sağlıklı ve gür saçların çıkması kişinin göstereceği dikkate ve kullanacağı sağlık ürünlerine bağlıdır. Kaliteli ve saç tipine uygun olarak kullandığı ürünler ile sağlıklı saçlara kavuşması da mümkündür.

Koronavirüs Sonrası Sağlıklı Saçlara Kavuşmak İçin Minoksidil

 

Korona saç dökülmesi tedavisi farklı yöntemlerle yapılabilir. Ancak etkili yöntemlerin başında doğru şampuanı bulmak geliyor. içeriğinde barındırdığı etken maddeler sayesinde koronavirüs sonrası saç dökülmelerinde kişilerin imdadına koşuyor. Büyük oranda başarı gösteren bu ürün, pek çok kişi için adeta bir kurtarıcı oluyor.

Saç dökülmesini önemli ölçüde durduran ve saçların eski sağlığına kavuşmasında yardımcı olan, uzman kontrolünde ve kullanma talimatına uygun olarak kullanıldığında büyük ölçüde fayda sağlıyor.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu