Güzellik Sırları

Gül Kurusu Rengi Ruj

Gül Kurusu Rengi Ruj: Kimlere Yakışır? Nasıl Kombinlenir?

 

İlkbahar ve yaz aylarının en nadide çiçeklerinden biri olan gül, kokusunun yanında rengiyle de ayrı bir öneme sahiptir. Özellikle gülün kurutulmuş halinin rengi olan gül kurusu rengi kadınlar tarafından makyaj malzemelerinde, kıyafetlerinde ve daha bir sürü alanda ilk tercih ettikleri renklerden biridir. Gül kurusu renginin pek çok tonu bulunmakla beraber kadınlar gül kurusu renkte ruj sürmek isterlerse mutlaka tenlerine yakışan bir gül kurusu tonu seçmelidir. Ayrıca gül kurusu rengi her kadına yakışmaktadır. Sadece önemli olan tonlamayı tutturmak… Peki gül kurusu ruj nasıl kombinlenir? Bu yazıda seçilen gül kurusu tonlarına göre bir inceleme yapacağız.

Pembe Alt Tonu Gül Kurusu Ruj

Bu ruj sıcak bir görünüm elde etmenizi sağlar. Genellikle bu ruj rengi buğday ve açık tenli cilt tonlarına yakışmaktadır. Bu ruju kombinlemek isterseniz sıcak tonlardaki şeftali tonlarında allık ve sadece maskara sürmelisin. Günlük makyaj başta olmak üzere gece makyajında da kullanabilirsiniz.

Koyu Gül Kurusu Ruj

Buğday ve esmer tenli olan kadınlar arasında kalın dudaklı olan kadınların tercih etmesi gereken bir renktir. Çünkü bu rengin ince dudaklara sürülmesi, dudakların daha ince görünmesine neden olur. Bu ruju kombinlemek isterseniz toprak tonlarındaki bronzeri alın çizgisi ve elmacık kemiklerine uygulayın. Bronzerden başka bir makyaj malzemesine ihtiyacınız yok; fakat dilerseniz rimel ile kirpiklerinizi belirginleştirebilirsiniz. Genellikle gece kullanımına uygundur.

Nude Alt Tonlu Gül Kurusu Ruj

Buğday ve açık tenlilere çok yakışan bu ruj özellikle doğal bir makyaj yapmak isteyen kadınların ilk tercihi olmalıdır. Çünkü bu ruj dudak rengine çok yakın bir renge sahip olup dudaklara doğal bir güzellik katmaktadır. Bu ruju kombine etmek isterseniz eyeliner ile ince kuyruk ve maskara ile hacimli kirpik uygulaması yapmalısınız. Günlük kullanıma uygundur.

Pembe-Nude Karışımı Alt Tonu Gül Kurusu Ruj

Şeker pembesi bir renge sahip olan bu ruj özellikle buğday tenlilere yakışmakta olup bu ruju kombine etmek isterseniz jel göz kalemi ile kirpik diplerinizi çerçeveleyin ve yumuşak uçlu bir fırça yardımıyla kirpiklerinize dağıtın. Ayrıca toprak tonlarında bir far da kullanabilirsiniz. Günlük ve gece kullanıma uygundur.

Kırmızıya Yakın Koyu Gül Kurusu Ruj

İddialı ve çekici bir renkte olan bu ruj en çok esmer ve bronzlaşmış kadınlara yakışmaktadır. Bu ruju kombinlemek isterseniz göz kapaklarınıza buğulu bir göz makyajı uygulamalısınız. Gece kullanımına uygundur.

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu