Güzellik Sırları

Temizleyici Peeling Önerileri

Temizleyici Peeling Önerileri

 

 Evde Yapılabilecek Gözenek Temizleyici Peeling Önerileri

Kaplıcalara ve güzellik merkezlerine giden kişilerin en sık yaptığı şeylerden biri de gözeneklerini temizlemektir. Fakat gözenekleri temizlemek için gerçekten bir spaya veya kliniğe gitmeniz gerekiyor mu? Evde yapılabilecek peeling önerileri ile güzellik merkezlerinde yapıldığı gibi temiz gözeneklere sahip olabilirsiniz.

Yüzünüzü iyice temizlemeniz gerekir çünkü gözenekler üzerinde çalışacaksınız. En temiz cilt temizleyiciyi veya kullandığınız cilt temizleme yöntemini kullanarak cildinizi iyice temizlediğinizden emin olun. Elbette cildinizi tahriş edecek şekilde bastırarak temizlemeniz önerilmez. Aynı şey kurutma işlemi için de geçerlidir. Cilde zarar vermeden yumuşak ve hafif bir dokunuşla yumuşak bir havluyla kurulayın.

Evde Uygulanabilecek Doğal Yöntemler

Elma Sirkesi

Asitliği çok yüksek olan doğal elma sirkesi cildin fazla yağı atmasına ve cildin üst tabakasında biriken kiri güzelce temizlemesine yardımcı olur. Elma sirkesini suyla seyrelttikten sonra bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız, yüzünüzü sıcak suyla yıkadıktan sonra, özellikle akneye meyilli bölgelerde tamamen organik elma sirkesi ile pamuk uygulayın.

Yumurta Akı Maskesi

Son yıllarda protein maskesini duymayan kalmadı. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde sıklıkla kırışıklıkları gidermek için kullanılan protein gözeneklerin temizlenmesine de yardımcı olur. Yumurta aklarını 1-2 yemek kaşığı su ile köpük köpük olana kadar karıştırın. Daha sonra cildinize uygulayın, kurumasını bekleyin ve ardından soğuk suyla yıkayın.

Maydanoz Maskesi

Cilt ve vücut sağlığı için faydalı besinlerden biri olan maydanoz, gözeneklerin temiz kalmasına yardımcı olur. Ciltteki toksinleri atarak tıkanmış gözenekleri açan maydanoz, sivilcelerin azalmasına yardımcı olur. 5 dal ince maydanozu yıkayın. Daha sonra onları sıcak suya koyun ve suyun soğumasını bekleyin. Havlu soğuduktan sonra maydanozlu suya batırın ve yüzünüze uygulayın. 10-15 uyguladığınızda farkı siz de göreceksiniz.

Karbonat Maskesi

Yemeklerde kullanılan kabartma tozu, cildin ph dengesini düzenlerken cildi derinlemesine temizlemeye yardımcı olan ürünlerden biridir. Temiz cilde sürüldüğünde genç, sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayan kabartma tozu aynı zamanda cildi yumuşatır. 2 çay kaşığı karbonatı biraz su ile karıştırın. Karışımı cilde dairesel hareketlerle uygulayın. Birkaç dakika sonra suyla durulayın ve ardından nemlendirici uygulayın.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu