Güzellik Sırları

Smokey Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Smokey Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Gece makyajlarının şüphesiz en gözde hâli olan “Smokey Makyaj”, zaman ne kadar ilerlerse ilerlesin asla demode olmuyor ve hep trend hâle geliyor. Peki ya en güzel smokey göz makyajı nasıl yapılır? Haydi öğrenelim.

1.Adım: Cilt Makyajı

Gözlerin yoğun ve odak noktası olmasını istediğimiz için, cilt makyajımız da kusursuz ve güzel durmalı elbette. Cilt alt tonunuza göre uygun yapıda bir makyaj bazı, gün boyu makyajınızı sabit tutacak ve pütürlü görünmesini minimum seviyeye indirecektir.

Ardından yine cilt renginize ve yapısına en uygun fondoteni ve kapatıcıyı uygulayarak, güzel bir base makyaj elde edebilirsiniz. Göz altlarını düzgün kapatmak en önemlisi olabilir çünkü koyu bir makyaj yapacaksınız.

Kontür, aydınlatıcı ve allık kısmında ise, günlük makyajdan bir tık daha keskin bir kontür tonu, “model makyajı” dediğimiz, size feminen ve çekici bir görünüm sağlar. Allıkta ise, açık tonlardan çok (şeftali, pembe vs.) daha koyu (gül kurusu, açık bordo vs.) tonlar daha uygun olacaktır.

  1. Adım: Göz Makyajı

Smoky Makyajındaki yapı taşı kısmı, kilit noktası olan gözler. Eğer dikkat edilmezse, dağınık ve akan bir görüntüye sahip olma ihtimaliniz yüksek. Burada ilk yapmanız gereken şey, koyu alt tonlu bir makyaj olduğundan güzel bir göz bazı ile işe başlamanız.

Ardından, kahverengi bir ton ile karıştırma fırçasını alıp, crease (katlanma) noktasına yayarak uygulamak. Bir sonraki adımınız ise koyu gri bir far ile üzerinden geçerek kahve görünümünü kaybetmek. Böylece kahve tonu sadece gölge gibi duracaktır.

Ardından, göz kapağımıza siyah bir far veyahut kalın göz kalemi ile eyeliner gibi fakat daha kalın bir şerit oluşturmak. Koyu ve fazla görünebilir, ama karıştırma fırçanızla dağıtacağınızdan dolayı endişelenmeyin.

Bir diğer önemli adım ise gözlerinizin altına bant yapıştırabilir veya makyajınızı kaşınızın bitimine ve yukarıya doğru yapmanız. Bu senenin trendlerinden olan bu adım ile gözleriniz daha çekik, yüzünüz daha oranlı duracaktır. Ardından, siyah farınızı dağıttıktan sonra, ışıltılı bir açık renk farla göz pınarınızı ve az ilerisini aydınlatmanız. Böylece gözünüzün başlangıcından sonuna doğru koyulaşan bir renk geçişi olacaktır.

  1. Adım: Dudak Makyajı

Belki de bu makyajın en kolay adımına geldik. Ana olayınız gözünüz olduğu için, dudaklarınızı açık veyahut nude tonları ile / ya da parlatıcı gloss ile güzel ve modern bir geçiş sağlayabilirsiniz. Özellikle bu da bu senenin trendleri arasında. İşte bu adımla da “Smokey Göz Makyajı” adımlarınızı tamamlamış oluyorsunuz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu