Güzellik Sırları

Doğal Makyaj Temizleme Teknikleri Nelerdir?

Doğal Makyaj Temizleme Teknikleri Nelerdir?

 

Kadınların vazgeçemediği tutkulardan biri makyaj yapmaktır. Güzel görünmek bakımlı olmak her kadının önemsediği bir olaydır. Makyaj günlük olarak yapıldığında cildinizde olumsuz etkilere yol açabilir bu nedenle kullanılan ürünlerin kaliteli olmasına ve gün sonunda mutlaka cildinizin makyajdan arındırılması gerekir.

Gözeneklerin kapalı olmasından kaynaklanan cilt problemleri cildinizin bakımsız ve solgun görünmesine ağır makyajlar sonucu cildinizin yıpranmasına neden olabilir. Cilt bakımına günlük olarak düzenli bakım uygulamak makyaj yapılmasa bile önemli bir işlemdir.

Cildi Besleyen Ürünlerin Kullanımı  

Sağlıklı bir cilt için günlük bakım yapmak önemlidir. Makyaj yaptığınızda cildiniz hava almadığı için daha çok bakıma ihtiyaç duyar ve cildi koruyucu ürünlerle bakımını yapmanız gerekir. Cildin gözeneklerini açmak için cildin temizlenmesi ve gözeneklerin açılmasını sağlamak gereklidir. Evde doğal yollarla cilt temizliği de cildinizin hem doğal olarak temizlenmesini hem de kir ve atıklardan arınmasını sağlayabilir. Başvurabileceğiniz doğal temizleme yöntemleri ise şöyledir;

  • Zeytin Yağı

Zeytinyağı doğallığı ve kolay sürülmesi nedeni ile cildinizi rahat temizlemenizi sağlayan bir üründür. Günlük olarak cilt temizliği için bir parça pamuk üzerine dökeceğiniz saf zeytinyağı ile cildinizi temizleyebilir makyajınızı temizleyebilirsiniz. Cilde masaj yaparak yedirerek cildinizin toz ve kirlerden arınmasını zeytinyağı ile sağlayabilirsiniz. Cildi temizlemede fazla yağı almak için cildinizi nemlendirici içeren sabunla yıkayabilirsiniz. Göz torbalarınız varsa papatya yağını kaynatıp ılıtarak gözaltı bölgesine uygulayarak gözaltı torbalarının toparlanmasını sağlayabilirsiniz.

  • Badem Yağı

Badem yağı cilt temizlemenin yanı sıra kirpiklerde ve kaşlarda besleyici özelliğe sahip olmasından dolayı kullanabileceğiniz doğal bir üründür. Makyaj çıkartmada badem yağı kullanarak cildinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

  • Jojoba Yağı

İki yemek kaşığı su ile birlikte bir yemek kaşığı jojoba yağını karıştırıp cilde masaj yolu ile uygulayın cildin esnek ve pürüzsüz olmasında etkili olan jojoba yağı cildinizin sağlıklı görünmesi için kullanabileceğiniz ürünlerden biridir.

  • Limon ve Yoğurt

Evde her zaman bulabileceğiniz doğal bir malzeme de yoğurt ve limon karışımından elde edeceğiniz malzemedir. Makyajınızı temizlerken bir yemek kaşığı limon suyu ve yoğurdu karıştırarak cildinizi temizleyebilirsiniz. Boyun bölgesinden uygulayarak yüzünüze bu karışımı sürerek cildin örü deriden arınmasına yardımcı olabilirsiniz.

  • Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı ile cildinizi nemlendirip beslenmesini sağlayabilirsiniz. Cildin yaşlanmasını önleyen Hindistan cevizi yağı makyaj temizleme de oldukça işinize yarayacak ürünlerden biri olarak kullanabilirsiniz.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu