Güzellik Sırları

Yuvarlak Kalçalara Nasıl Sahip Olabilirim?

Yuvarlak Kalçalara Nasıl Sahip Olabilirim?

Kadınlar, bakımlı, şık, zarif ve dikkat çekici olmayı severler. Bunun için de kimi zaman küçük operasyonlara bile katlanabilirler.

Vücut ölçülerinin orantılı olması kadınların en istediği, olmazsa olmaz dedikleri bir durumdur. Kadınlar saçlarından ayak tırnaklarına kadar en ince detayları kontrolünde tutarak hep mükemmel olmayı seçerler.

Yuvarlak Kalçalara Ulaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Yürüyüşler Yapmak

Günün belli saatlerinde sabah erken ya da akşam geç saatlerde size en uygun saati seçerek tempolu yürüyüşler yapmalısınız. Bu yürüyüşlerin süresi yarım saatle başlayıp zamanla 1 saate kadar çıkarılmalıdır. Böylece bacak kaslarınız ve baseniniz için oldukça fayda sağlayacaktır.

Jimnastik Hareketleri yapmak

Köprü Hareketleri

Sırtüstü yere yatarak ayak topuklarınız arasında 20 santim kadar mesafe bırakın. Ellerinizi yanlarda serbest bırakın ve vücudunuzu eğmeden kalçanızı kaldırmaya çalışın.  Bu hareketi kalçanızı iyice kaldırana kadar devam edin ve bu hareketi yaparken bir yan dan da bacak kaslarınızı sıkıp geri bırakın. Bu sıkma ve geri bırakma işlemini sürekli yani yoruluncaya kadar devam edin. Böylece hem kıvrımlı bir kalça hem de varsa selülit problemlerinizden kurtulursunuz.

Two beautiful and attractive fitness girls are jogging in the park on a sunny morning

90 Derece Açı Hareketi

Kalça genişliğinde ayaklarınızı her iki tarafa açarak, öne bir adım atarak durun. Vücudunuzu yavaş yavaş alçaltarak dizlerinizin yardımı ile iyice eğilin. 90 Derce durumuna gelince geri kalkın. Bu hareketi 4-5 kez tekrarlatıp aynı hareketi diğer ayağınızla tekrar edin. İlerleyen zamanlarda 4-5 yerine 8-10 kez tekrarlamaya kadar çıkmaya gayret edin.

Yan Yatış Hareketi

Yere yan yatın, yattığınız taraftaki kolunuzla başınıza destek verin. Baseniniz yere değmeli ve vücudunuz dik durumda olmalı. Üstteki bacağınızı hiç bükmeden yukarı kaldırıp az bekleyip geri indirin. Bu hareketi 4-5 kez tekrarlayın ve her seferinde bu sayıyı artırarak devam edin. Aynı hareketi diğer bacak ve baseninizin üzerine yine yan ve dik olarak yatıp tekrar aynı hareketleri yapın.

Bu ve benzeri daha pek çok basen ve bacak egzersizleri bulunmaktadır. Çalışması gereken kasların sistemli olarak çalıştırılması kalkık ve yuvarlak kalçalara sahip olmanıza büyük katkı sağlayacaktır.

Diyet Yapmak

Yuvarlak kalçalara sahip olmak, vücut ölçülerini korumak için kesinlikle diyet yapılmalıdır. Diyetinize uymadığınız sürece egzersizlerin de bir anlamı kalmamış olur. O halde hem egzersiz ve yürüyüşler hem de diyet ile yürütüldüğü sürece hedefinize ulaşamamak gibi bir kaygınız olmamalıdır.

Bisiklet Kullanmak

Hem spor hem de egzersiz grubuna giren bisiklet sürmek muhteşem bir uygulamadır. Bu nedenle bisiklet kullanmayı bir ihtiyaç olarak görmek avantaj sağlayacaktır. Özellikle yabancı ülkelerde bisiklet kullanımı çok daha yaygındır. Spor salonlarındaki bisikletlerden ziyade açık havada binilen bisikletleri tercih etmelisiniz.

Kalça kaslarınızı ve uyluklarınızı saran yağlardan kurtulmak en zor bölgeler olarak bilinmektedir. İlerleyen yaşlarda kurtulmak çok daha zordur.

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu