Güzellik Sırları

Evde Cilt Beyazlatma Maskesi

Evde Cilt Beyazlatma Maskesi

 

Birçok bayan günümüz içerisinde cilt renklerinden ya memnun değiller ya da çok daha güzel görünebilmek için farklı peelinglere başvuruyorlar. Bu zamanlar da yine en sık ihtiyaç duyulmakta olan maske türevi olan cilt beyazlatma maskesi de yine son derece reva görmektedir.

İnsanlar ciltlerini beyazlatabilmek adına çeşitli kimyasallara başvuruyorlar. Bu kimyasallar neticesinde de sonuçları hep hüsranla bitiyor. Bu kimyasallar çeşitli kozmetik firmalarının insanlara sattığı çeşitli ürünlerdir. Bu ürünler laboratuvar ortamında test ediliyorlar fakat yüzlerce insan üzerinde test edilmiyor. Sonuç olarak da bilinen üç cilt tipi yani kuru – hassas – yağlı cilt tipleri olsa da bilinmeyen birçok farklı cilt tipi, farklılığı da vardır.

Her insanın kimyası aynı olmadığı için bu ürünler herkeste maalesef aynı sonucu vermiyor. Aslında en faydalı yöntem evinizde doğal yöntemlere başvurarak hazırlayabileceğiniz cilt beyazlatma maskesidir. Hem kısa vade de olumlu sonuçlar alırsınız hem de çevrenizdekiler cildinize hayranlıkla bakar.

Cilt Beyazlatan Pirinç Maskesi

Cilt beyazlatma maskesi olarak bilinen en önemli maskelerden bir tanesi evde hazırlanabilen pirinç maskesidir. Pirinç maskesi için gerekli olan malzemeler:

  • Biraz pirinç unu
  • Bir çay bardağı kadar da süt
  • Temiz bir kullanılabilir fırça

Gördüğünüz üzere malzemelerimiz bu kadar basit. Kolaylıkla bulunabilen malzeme çeşitleridir. Pirinç ununu tabağınıza ekliyorsunuz. Sonrasında da üzerine süt koyun. Karıştırmaya başlayın. Ne kadar karıştıracaksınız? Krem kıvamına yani maske kıvamını alana kadar karıştırın. Sonra bu maskeyi yüzünüze sürün ve 20 dakika kadar bekletmelisiniz. Yine bu işlemin arkasından ılık su ile yüzünüzü güzelce yıkayın.

Cilt Beyazlatma Maskesinin Faydaları Neler?

Yine bu işlemin sonucunda cildinize çeşitli nemlendiricileri yani cilt tipinize uygun olan nemlendirici sürebilirsiniz. Yine bu maskeyi bir ayda üç sefer uygulayabilirsiniz. Yine bir ay güzel bir şekilde eksik anlattığımız gibi uyguladıktan sonra da harika beyaz bir cilde sahip olacaksınız. Peki faydaları sadece bunlar mı?

  • Bu maske sayesinde kırışıklıklarınız azalacak
  • Beyaz bir cilde sahip olacaksınız
  • Sivilce ve sivilce lekelerinden kurtulacaksınız
  • Cildiniz beslenmiş olacak
  • Cildinize sıkı bir görünüm kazandırmış olacaksınız.

Yine özellikle yaz mevsimine giriş yaparken bu maskeyi kullanmanız size çok fayda sağlayacaktır. Yine bu maske birçok kültür tarafından ezelden beridir kullanılmaktadır ve yine bu maskenin en önemli özelliği bildiğiniz ve gördüğünüz gibi oldukça kolay bir şekilde hazırlanabilir olmasıdır. Bizim de sizlere tavsiyemiz bu maskeyi kullanmak adına çok daha farklı kimyasallara başvurmamanızdır.

Bu maskeyi kullandıktan sonra yine daha farklı cilt sıkılaştırma veya cilt besleme maskeleri gibi ürünleri kullanabilirsiniz. Ancak lütfen çeşitli kimyasalları cildinize sürmeyin. Özellikle de içerisinde ne olduğunu bilmediğiniz size bir faydası olmayacak bu kimyasalları kullanmaya devam ederseniz yine cildinizi beyazlatmaktan ziyade aksine daha kötü zararlar verebilirsiniz.

Yine daha farklı cilt beyazlatma maskeleri de uygulayabilirsiniz. Ancak hepsini aynı gün veya aynı hafta uygulamayın. Bir hafta bir maskeyi diğer hafta da diğer maskeyi kullanmanız sizin için çok iyi olacaktır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu