Sağlık Haberleri

Gribe iyi Gelen Meyveler

Gribe iyi Gelen Meyveler

 

Grip rahatsızlığı bazen hafif şekilde geçebilir. İlacın gerek olmadığı böyle hafif griplerde, meyvelerden şifa bulabilirsiniz. Eğer gribiniz hafif değilse ama yine de antibiyotik kullanmak istemiyorsanız, yine bu meyvelerden bol bol tüketerek, gribinizi hafifletebilirsiniz.

Elma: İçindeki C ve E vitaminleri sayesinde bağışıklığı güçlendirdği için grip konusunda da etkili olacaktır.

Armut : İçerisinde B vitamini ve fosfor bulunur. Gribe iyi gelmesinin yanı sıra, kolesterolü düzene sokmak, stress oluşumunu azaltmak, zihinsel yorgunluğu gidermek gibi olumlu etkileri de bulunmaktadır.

Portakal: Bol C vitamini içerigiyle gribin baş savaşçılarından olarak bilinir. Portakal vücudun savunma mekanizmasını güçlendirmektedir.

Nar: İçerisinde lif, A, C vitaminleri ve potasyum bulundurur. Her ne kadar portakal baş savaşçı olarak bilinse de gribe en iyi gelen meyve nardır.

Gribe İyi Gelen Bitkiler

Bir çok bitkinin gribe iyi gelen bir etkisi vardır. Bu bitkilerden çay yaparak, gribin etkisini hafifletebilirsiniz.

Ihlamur: En etkin özellikleri arasında yumuşatıcı etkisiyle boğaz tahrişine iyi gelmesi, ağrı kesici etkisi olması ve iltihap gidermesi bulunur.

Zencefil: Ihlamurdan daha güçlü bir iltihap giderici etkisi vardır. Özellikle de boğaz iltihaplarında etkilidir.

Adaçayı: Özellikle boğaz ve ağız iltihapları konusunda etkilidir. Çay olarak tüketilmesinden çok gargara şeklinde kullanılması daha faydalıdır.

Ebegümeci: Çok duyulmayan bir bitki olsa da grip belirtilerini oldukça azaltıcı bir etkisi vardır. Ayrıca öksürük söktürücü etkisi sayesinde de oldukça fayda sağlar.

Meyan Kökü: Balgam söktürücü etkisi ile ön plana çıkmış bir bitkidir. Boğaz tahrişini de önemli ölçüde gidermektedir.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu