Güzellik Sırları

Spor Yapanlar İçin Pratik Saç Modelleri

Spor Yapanlar İçin Pratik Saç Modelleri

Yazın gelmesiyle birlikte spor yapanların sayısı da çoğalıyor. Fit bir görünüme sahip olabilmek için spor yapmak şart. Fakat spor yaparken de her bakımdan rahat olmak gerekir. Evde egzersiz yaparken, dışarıda yürüyüş yaparken ya da spor salonunda aletleri kullanırken rahat kıyafetler giymeli, konforlu ayakkabılar kullanılmalı ve rahatsız etmeyecek şekilde saç modeli yapılmalıdır.

Spor yaparken özellikle saç modelleri en çok kafa kurcalayan sorunlardan biri. Hele ki uzun saçlara sahipseniz spor yaparken çok daha rahatsız olabilirsiniz. Bunun için de kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız saçlarınıza o modeli vermelisiniz. Bayanların birçoğu spor yaparken hem şık görünmeyi, hem saçların enselerini yakmamasını hem de yüzüne gölge düşürmemesini ister.

Örgüler Hem Şık Hem Rahat

Saçlarınız uzunsa ya da omuz hizasındaysa çok rahat bir şekilde örgü yapabilirsiniz. Önden arkaya balıksırtı örebilir, atkuyruğu yaparak kuyruğunuzu örebilir, yanlardan iki örgü yapabilir veya sarmaşık örgü kullanabilirsiniz. Hatta her modeli farklı günlerde kullanabilirsiniz. Özellikle örgülerin içerisinde renkli bantlar ya da bandanaların bulunursa çok daha şık bir görüntü ortaya koyabilirsiniz.

Örgü saç modelleri sizi olduğunuzdan daha enerjik, daha pozitif ve daha genç gösteriyor. Özellikle saçlarınızın rengi sarıysa bu konuda daha şanslısınız demektir.

Genç İşi Topuz

Ev halinde saçlarınızı gelişigüzel yukarıdan topuz yapıyorsunuzdur. Spor yaparken de saçlarınızı yukarıdan tek bir lastik toka ile topuz yapabilirsiniz. Bu topuzu renkli bir fuarla ya da renkli ip saçlarla süsleyerek şık bir model ortaya koyabilirsiniz. Topuzlar sayesinde hem ensenizin terlemesini önlersiniz hem de yüzünüze gölge düşmesinin önüne geçersiniz.

Gelişigüzel yapılan saç topuzu da sportif duracağından ortama ayak uydurmanıza ve spora motive olmanıza da yardımcı olur. Saçınıza yapacağınız bir atkuyruğunu bukleler şeklinde kıvırarak da şık bir topuz oluşturabilirsiniz.

 

Her Türlü Atkuyruğu

Atkuyruğu saç modeli her sporcunun favorisidir. Özellikle örgülü atkuyruğu spor yaparken çok şık durmakta ve yaşınızı daha genç göstermenizi sağlamaktadır. Özellikle tenis, basketbol ya da voleybol gibi sporlarda çok rahat kullanabileceğiniz atkuyruğunu saç bantları ile, renkli saç ipleri ile veya şık bir fiyonklu toka ile süsleyebilirsiniz. Tabii örgülü atkuyruğu modelini uygulayabilmeniz için saçlarınızın omuz hizasını geçmiş olması gerekiyor.

Saçlarınız ense hizasındaysa aşağıdan atkuyruğu da yapabilirsiniz. Bu model sizi hem sportif gösterecek hem de saçların ensenize yapışmasının önüne geçecektir.

Sürekli Toplamaktan Sıkıldıysanız Saçınızı Kestirin

Her gün düzenli olarak spor yapıyorsanız ve sürekli saçınıza şekil vermekten yorulduysanız en basit yöntem saçınızı kestirin. 2019 trendleri arasında yer alan bob kesim saç modelini kullanarak hem derli toplu bir görünüm kazanmış olur hem de spor yaparken özgürlüğün keyfini sürebilirsiniz. Bob kesim saç modelini perçemsiz kullanırsanız daha rahat hissedersiniz.

Katküt saç modeli de spor yaparken çok rahat oluyor. Hele ki saçınız katlıysa bu model yüzünüze çok yakışacaktır. Eğer kendinize biraz daha fazla vakit ayırabiliyorsanız katküt saçlarınıza dalgalı fön çekerek daha şık hale getirebilirsiniz.

Küt Saç Modelleri

Saçlarınızı kestirmek istiyorsanız küt saç modelini uygulayabilirsiniz. Bu modele yandan perçem de çok şık duruyor. Spor yaparken de çok büyük rahatlık sağlıyor. Saçlarınızın rengi koyuysa küt saç size çok yakışacaktır. Bununla birlikte saçınızı küt kestirdikten sonra da yüzünüze yakışacak bir renk seçebilirsiniz.

Afrika örgüsü de hem kısa hem uzun saçlarda çok şık duruyor. Eğer kullanabileceğinize inanıyorsanız spor hayatınız için Afrika örgüsü de yaptırabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu