Güzellik Sırları

Selülitlerden Korunmak İçin Bakım ve Krem Önerileri

Selülitlerden Korunmak İçin Bakım ve Krem Önerileri

 

Selülitler, hareketsiz yaşamın en büyük göstergelerinden biridir. Yoğun iş temposu, masadan kalkmadan geçen uzun mesai saatleri, şehirli hanımların en büyük sorunları arasındadır. Beslenme alışkanlıkları kadar, doğal bir hayatın da içerisinde olmak ve günlük yaşam içerisine aktiviteleri de sokmak, son derece önem taşır. Bunun için kişinin kendine zaman ayırması ve düzenli hareketi hayatının bir parçası haline getirmesi, selülit oluşumunu önlemede en etkili yoldur. Bu konuda yapılacak çeşitli egzersiz hareketleri bulunur. Bu sayede selülit oluşan kalça, yan taraflarının çalıştırılması, bisiklet ve yüzme gibi sporların yapılması önerilir. Egzersizler kadar çeşitli kremler ve banyoda sert kıllı fırçaların kullanımı da önem taşır. Selülit olan bölgenin sert şekilde ovalanması da son derece etkili olacaktır.

 Selülit Kremlerinin Önemi

Selülit kremleri ile kalça yan ve arka taraflarında oluşan selülitleri azaltmak ya da oluşumunu önlemek mümkündür. Portakal kabuğu biçiminde bir görünüme sahip olan bu bölgenin yaz mevsiminde denize girecek olan hanımlar için kâbus olduğu son derece açıktır. Selülitin ne yazık ki kısa süreli bir tedavisi yoktur. Uzun süren ve istikrarlı şekilde gösterilen çabalar, selülit oluşumlarının azaltılması açısından etkili olur. Deniz ürünlerinden yapılmış ürünlerin kullanımı önerilir. Piyasada en etkili olan selülit kremlerinin deniz lotusu özleri ile yapıldığı bilinir. Kafein içerikli bir başka ürün de kullananlardan olumlu yorumlar almıştır. Deniz rezenesi içeriği olan bir diğer selülit ürünü de cildi sıkılaştırırken, uzun süre kullanımı ile etkili sonuç alınmasını sağlar. Masaj başlıkları olan ürünler de selülitlerin parçalanması için son derece etkili olur.

Beslenmenin Etkisi

Selülit tedavisinde beslenmenin önemli etkileri bulunur. Bunlar arasında ilk söylenecek olan, şeker ve hamur işlerinden uzak durulmasıdır. Beyaz un ile yapılan ekmek ve makarnaların tüketimi de son derece zararlıdır. Kafein tüketimine de dikkat edilmesi gerekir. Günümüzde pek çok kahvenin aromalı ve katkılı maddeler kullanılarak yapıldığı düşünülürse, bu ürünlerden uzak durulması gerekir. Kafein alımının sadece Türk kahvesi ile sınırlandırılması gerekir. Hareketli bir hayat ve yeşil sebzelerin tüketimi selülit oluşumunu da engelleyecektir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu