Güzellik Sırları

Sivilceler İçin Mucizevi Çözüm

Sivilceler İçin Mucizevi Çözüm

 

Sivilceler her insanın dert çektiği, her yaş tipinde oluşabilecek özellikle de ergenlik döneminde çıkabilen bir çeşit cilt hastalığıdır. Sivilceler için dikkat etmeniz gereken bir çok unsur, yöntem bulunmaktadır.  Sivilcelerden kurtulabilmek ayrı bir dert bu sivilcelerden kurtulduktan sonra da cildinize kalacak olan sivilce lekelerinden kurtulabilmeniz de ayrı bir derttir. O yüzden sivilcelerden kurtuldum diyerek hemen sevinmeyin. Uygulayacağınız yöntemin sivilceyi ortadan kaldırdığı gibi arkasından da leke bırakmayacak kadar profesyonel bir yöntem olması önemlidir.

Bizde sizlere bugün bu profesyonel yöntemlerden bahsedeceğiz. Bu yöntemler karbonat, limon suyu, bal ve buz mucizeleridir.

Sivilceler İçin Limon Suyu

Sivilceler için en iyi yöntemlerden bir tanesi kesinlikle limon suyu olarak karşımıza çıkmaktadır. Sivilce lekelerine çözüm olarak da limon suyunu kullanabilirsiniz. Limon suyu son derece doğal bir çeşit cilt beyazlatma besinidir. Sivilcelerden kurtulmanızı sağlayacak olan limon suyunun kullanımına geçeceğiz.

Limon suyunu bir pamuğa damlatın ve pamuğu dikkatli bir şekilde sivilcelerin üzerine sürün. Sürdükten yaklaşık olarak 5 dakika sonra da yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Limon sivilcelerinizi kurutacaktır. Bu yüzden yüzünüzü yıkadıktan sonra güzel bir nemlendirici uygulamanız sizin çok faydanıza olacaktır.

Karbonat İle Çözüm

Farklı bir sivilcelerden kurtulma yöntemi de karbonattır. Bu ürün cildinize peeling etkisi yapacaktır. Cildinizde bulunan ölü hücreleri ortadan tamamen kaldırır ve bu sayede sivilcelerin görünür olmaları da git gide azalacaktır. Sonucunda da sivilcelerden kurtulacaksınız. Hazırlanış şekli ise:

  • Bir tatlı kaşığı karbonat
  • İki kaşık da su

Bunları karıştırarak hamur kıvamına gelmesini sağlayın yani krem kıvamında olmalıdır. Yine bununla yüzünüze birkaç dakika kadar masaj uygulayın.  Bu şekilde cildinize güzele yedirin. Bunun arkasından da yüzünüzü yıkayarak kurutmalısınız ve bu işlemi de sürekli bir şekilde uygulayın. Bu maskenin de yine sivilce üzerlerine uygulanması günümüzde tavsiye edilmez. Siz bu yüzden sivilcelerden kurtulduktan sonra oluşan sivilce lekelerine uygulayın. Yine karbonatı sivilce lekelerinin olduğu bölgeye sıvı haline getirmeden de uygulayabilirsiniz.

Buz Nasıl Uygulanır?

Sivilce lekeleri ve sivilcelere bir farklı çözüm ise bilindiği üzere buzdur. Buz iltihap giderici özelliğe sahiptir. Ayrıca kızarıklıkları da yok eder. Ayrıca sadece sivilcelere değil sivilce lekelerine de gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Buzu bir kumaşa sarmalısınız ve yine sivilce lekelerinin olduğu noktalara birkaç dakika kadar sürmeniz sizin için oldukça iyi olacaktır. Arkasından da yine buz küpüne yeşil çay koyarak bunun dondurabilirsiniz ve yeşil çay olan küp ile de cildinize uygulayabilirsiniz.

Bal İle Cilt Bakımı

Bir farklı çözüm ise bal. Balın cildinize çok faydaları vardır hatta en önemli faydası cildinizi nemlendirici etkisinin olmasıdır. Yine kırmızı sivilce lekelerini de yok etme özelliği olan balı hem sivilceler için hem lekeleri için uygulayabilirsiniz. Bal anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Bu sayede iltihap oluşumunun önüne geçer. Sivilcelere bal sürdüğünüz takdir de etkisini de kısa süre içerisinde fark edesiniz.

Yukarı da saydıklarımızın yanı sıra yine cildinize uygulayabileceğiniz farklı maskeler ve metotları da sitemiz içerisinde keşfedebilirsiniz. %100 doğal olarak uygulayabileceğiniz birçok maskeyi de bu makalemiz ışığında uygulamanız oldukça faydalı olacaktır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu