Güzellik Sırları

Karma Ciltler İçin Doğal Maskeler

Karma Ciltler İçin Doğal Maskeler

 

Karma ciltler, sorun yaşanılan bir cilt tipidir. Karma cilt tipi, yüz bölgemizde T bölgesi olarak adlandırdığımız, burun ve alın bölgesinin yağlı bir cilt yapısına sahipken, diğer bölgelerimizin kuru bir cilt yapısına sahip olmasına verilen addır.

Karma ciltlerde genellikle T bölgesi olarak adlandırdığımız o bölgede sivilce akne ve siyah noktalar meydana gelmektedir Bu durumlarda herkesi oldukça rahatsız edecek sorunlardır. Meydana gelen bu durumlardan kurtulmak için doğal ve özel maskeler kullanabiliriz. Ancak bu maskeleri ve ürünleri kullanırken karma ciltler için uygun olmasına dikkat etmeliyiz.

Eğer uygun ürünler kullanmazsak cildimizde başka sorunlarla da karşılaşabiliriz. Yeterli ve doğru ürün kullanımı cildimizi onarmaya yardımcı olacaktır. Bu yazımızda karma ciltlerde ki sorunlar için doğal maske tariflerini paylaştık. Bu maskelerin nasıl yapıldığı ve nasıl kullanılacağına dair bütün detaylar yazımızda… Deneyin ve cildinizde oluşacak mucizelere şahit olun.

Karma Ciltler İçin Uygulanabilecek Maskeler

Karma bir cilt yapısına sahipseniz bu maskeleri evde bulunan malzemeler ile yaparak uygulayabilirsiniz. Böylece karma cildin getirdiği sorunlarınızı da ortadan kolay bir şekilde kaldırmış olursunuz.

  1. Muz Maskesi

Yaşlanmayı geciktirmesi ile bilinen muz maskesi için;  yarım muzu bir çatal yardımı ile ezelim. Daha sonra içine 1 yumurta ve 1 tatlı kaşı bal ekleyip, güzelce karıştıralım. Sonra cildimize uygulayıp 15 dakika bekletip, ılık su ile yıkayalım. Bu maske sayesinde cildiniz sıkılaşır ve daha genç bir görünüme kavuşur.

 

  1. Bal Maskesi

1 adet limonun suyu ile 1tatlı kaşığı balı karıştıralım daha sonra cildimize sürüp, 20 dakika sonra ılık su ile durulayalım. Limon suyu cildimize parlaklık verirken bal cildimizi derinlemesine nemlendirir. Bu maskeyi uygulayın ve cildinizin ipeksi yumuşaklığa kavuştuğunu anında hissedin.

  1. Yumurta ve Yoğurt Maskesi

1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 adet yumurtanın beyazını karıştırıp yüzümüze uygulayalım. Daha sonra maskeyi cildimizde yarım kadar saat bekletip, ılık su ile yıkayalım. Son olarak ılık suyla duruladığımız yüzümüze soğuk su çarpalım. Bu maske gözeneklerimizin sıkışmasında bize yardımcı olacaktır. Sıkı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için bu maskeyi mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Artık siz değil kırışıklıklar sizden korksun!

  1. Portakal Maskesi

1 adet portakalı soyup rendeleyelim. Üzerine 2 yemek kaşığı lor peynir ekleyip iyice ezelim. Daha sonra yüzümüze uygulayıp 20 dakika bekletelim ve durulayalım. Bu maske sayesinde cildimiz daha temiz ve parlak olacaktır.

  1. Badem Yağı Maskesi

Badem yağının cilde faydalarını bilmeyen yoktur. Doğanın bir armağanı olan bu mucizevî yağ ile cildinizdeki değişimlere inanamayacaksınız.

1 tatlı kaşığı kadar badem yağı, 1 tatlı kaşığı kadar bal ve 2 yemek kaşığı sütü karıştıralım. Daha sonra hazırladığımız karışımı bir pamuk yardımıyla cildimize uygulayalım. 15 dakika bekletip, cildimize uygun olan bir nemlendirici yardımıyla temizleyelim.

Cilt Maskeleri İle İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bu maskeleri yaparken ve cildimize uygularken, cildimizin maskenin içinde bulunan herhangi bir malzemeye karşı alerjisi olmamasına dikkat edelim. Çünkü uyguladığımız maskenin içinde bulunan maddelerden birine alerjimiz var ise cildimizi tahriş edebilir ve bu durumda cildimizi olduğu durumdan daha kötü bir hale getirebilir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken hususta, her hafta farklı bir maske denemekten ziyade kendimize en uygun olan maskeyi seçip onu uygulamak gerekir en azından iyi bir sonuç almak için bu yapılmalıdır. Bir maskeyi belli bir süre aralıklarla uyguladıktan sonra, o maskeyi bırakıp başka bir maske uygulayabiliriz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu