Şifalı Bitkiler

Mutlu Olmak için Bezelye Tüketin

Mutlu Olmak için Bezelye Tüketin

 

Mutlu olmak için bezelye tüketmek

Aşırı stres depresyon günümüzün modern insanının en büyük hastalığı olarak biliniyor. Motivasyon eksikliği moral bozukluğu ve stres sağlık sorunlarına sebep oluyor. Uzmanlar insanlara mutlu bir hayat tarzı benimsemeleri gerektiğini sık sık dile getiriyorlar. Ama Hayatta her şey insanın istediği gibi olmuyor. Beslenme uzmanları mutlu olmamızı sağlayacak bazı besinlerin olumlu etki yapacağını vurguluyor bu besinler arasında bezelye ıspanak ve pazı var.

Sorunlar her zaman devam eder

Fakirinden zenginine, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine herkesin mutlaka bir sorun vardır. Hatta 3 yaşındaki çocukların bile ağlamasına neden olacak sorunları vardır. Çünkü karşılanmayan beklentileri vardır. İster çocuk olsun ister yetişkin; beklentiler karşılanmadığında mutsuzluk stres hatta depresyon baş gösterebilir.

İnsanlar sorunları ile başa çıkmak için çaba harcarlar, harcadıkları çaba işe yaramadığında Karamsarlık depresyon huzursuzluk mutsuzluk stres ortaya çıkar.

Bunlar çok daha ciddi hastalıkları tetiklediği için tehlikeli

Daha sağlıklı bir yaşam sürmek için mutlaka sağlıklı beslenmek gerekiyor. Günlük yaşamın getirdiği stresten ve gerginlikten kurtulmak için ve bunların tetikleyeceği ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için sağlıklı besinler tüketmek bir yere kadar faydalı olmakta.

Beslenme Uzmanları mutluluk verici sağlıklı gıdaların tüketilmesinin yararlı olduğunu savunuyorlar. Örneğin bezelye vücudun serotonin üretmesine yardımcı olmakta ve folat içermekte… Serotonin bilindiği gibi mutluluk hormonudur, mutluluk hormonunun salgılanması için vücudun yüksek miktarda folik asit ihtiyacı vardır serotonin insanı rahatlatır yorgunluğunu giderir sinirleri bir nebze olsun yatıştırır. Ölümcül hastalıklara stresin depresyonun davetiye göndermesine engel olur. Elbette ıspanak ya da bezelye yiyerek dünyanın tüm sorunları ile başa çıkmak ancak Temel Reis çizgi karakterinin hayali dünyasında mümkün. İşin sırrı; mutlu olmak için beklentileri kısmak gerektiğidir. Ne kadar az şey beklerseniz, o kadar mutlu olursunuz. Beklenti gerginlik demektir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu