Güzellik Sırları

Kışın Nasıl Makyaj Yapmak Gerekir?

Kışın Nasıl Makyaj Yapmak Gerekir?

Havaların soğuması ile cildinizin nemlenmeye ve bakıma ihtiyacı daha fazla olur. Özellikle kışın yapılan makyajında kış aylarına uygun olarak yapılması cildinizin  beslenmesinde ve korunmasında dikkat etmeniz gereken konulardan biridir. Cildiniz için kullanılan nemlendirici makyajın daha dayanıklı olmasını da sağlayan uygulamalardan biridir.

Nemlendirici cildinize uygularken masaj yaparak uygulanması cildinizi beslemeye ve makyajın daha güzel durmasını sağlamaktadır. Makyaj tonları ve renkleri de yaza ya da kışa uygun şekilde yapılması gereken detaylardan biridir. Yazın hafif tonlar seçilirken kışın makyaj nasıl yapılır nelere dikkat edilmeli sorusunun cevabını bulabileceğiniz detaylar şöyledir;

Mevsimine Göre Makyaj Neden Önemlidir?

Mevsimine göre makyaj tekniklerini kullanmak daha hoş görünmenizi sağlar. Yazın sıcak zamanlarında cildinize uyguladığınız fondöten tercih ettiğinizde size daha kötü görünüm kazandırabilir. Kışın cildinize uygun fondöten kullanarak daha güzel görünüm ve hoşluk katmaktadır.

Cildinize yaz kış fark etmeksizin mutlaka makyaj öncesi nemlendirici uygulamanız daha dayanıklı bir makyaj elde etmeniz için önemlidir. Günün trendine uygun olarak kullanacağınız renklerle bakımlı ve etkili olabilirsiniz. Kış makyajında önemli olan kışın etkilerine karşı cildinizi korumak ve nem değerini korumak olmalıdır.

Kış Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Cildinizin kışında ışıl ışıl görünmesini sağlayan bir nemlendirici kullanmanız makyaj öncesi önemli bir uygulama olarak mutlaka yapılmalıdır. Cildinizin kurumaya ve soğuğa karşı cildin kurumasını önlemek için cilde uygun nemlendirici kullanılmalıdır. Kışın yıpranan cildin beslenmesinde ve iyi bir makyaj yapmanız için gereken cilt alt yapısını nemlendirici ile tamamlamanız önerilir.

Kuruyan Cildinize Bakım Serumu

Cildiniz soğuğun ve rüzgârın etkilerine bağlı olarak kuruyabilir ve pul pul dökülmeler görülebilir. Bu durum cildinizin pürüzlü görümlü olmasını sağlar. İçeriğinde C vitamini E ve vitamini içeren serum kullanarak cildinizin bakımını yapabilirsiniz.  Mat görünümden kaçınmak için mutlaka parlak tonları seçmeniz gerekir.  Makyajın dayanıklı olmasında nemlendiricilerin yanında makyaj bazını da kullanmanız tavsiye edilmektedir. Makyaj bazı sayesinde makyajınız akmaz ve sabit kalır.

Kış Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Kışın fondeten nemlendirici özelliği olan bir fondoten seçilerek kullanılmalıdır. Kuru fondöten ile yapılan makyajda cildiniz daha yaşlı ve  bakımsız görünebilir. Kuru cilde sahip olanların özellikle dikkat etmesi gereken durumlardan biri nemlendiricili bir fondöten uygulaması ile kış makyajı yapmaktır.

Cildiniz fazla yağlı ise pudra ile T bölgesine ufak dokunuşlar yapabilirsiniz.  Kış makyajında elmacık kemiklerinizi ışıltılı göstermek için mutlaka sıvı parlatıcı kullanmanız önerilir.  Fazla kuru ciltler içinde sabitleyici spreylerden yararlanabilirsiniz.

Kış Makyajında Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kışa uygun en güzel renklerden biri kırmızı ruj seçimidir.  Açık bir ten rengine sahipseniz hafif parlak tonda kırmızı ya da yaban mersini tonlarını seçebilirsiniz. Buğday tenli olanlara ise normal kırmızı renkler tavsiye edilir. Bununla birlikte nude pembe, gülkurusu, morumsu kırmızı renkler ve yoğun kahve tonlarını da tercih edebilirsiniz.

Kış Makyajında Modeller

Kışın göz için koyu renkler tercih edilebilir. Yanakların kızardığı kış aylarında  daha güçlü tonları kullanmanız mümkün. Kaşlarda doğal bir kalınlık tercih edilir. Yıla uygun makyajda yapıldığı taktirde daha doğal ve güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu