Güzellik Sırları

Genital Estetik Nedir, Neden Yapılmalıdır?

Genital Estetik Nedir, Neden Yapılmalıdır?

Genital Estetik Nedir, Neden Yapılmalıdır? Kadın cinsel organının estetik cerrahisi veya ‘tasarım vajinaları’, görünümlerini iyileştirmek için tasarlanmış bir dizi cerrahi prosedürü içerir.

Genital estetik günümüzde daha çok genital bölgelerin görünüş olarak düzeltilmesi amacıyla yapılmaktadır. Ayrıca bireyin psikolojik kaygılarını gidermek ve fonksiyonelliği istenilen düzeye getirmek için yapılır. Özellikle vajinanın doğal elastikiyetini kaybetmesi sonucu cinsel ilişkiden zevk alamama sorunları genital estetik operasyonları ile çözülür.

Genital Estetik Neden Gereklidir?

Genital estetik genellikle kadınların genital organlarının estetik kalitesinin olmamasından yola çıkılarak yapılır. Ayrıca cinsel hazzın giderek azalması, partneri cinsellik konusunda tedirgin eden davranışların oluşması, çiftler arasındaki iletişimin zayıflaması gibi sorunlar da genital estetik uygulamaları ile son bulabilmektedir. Estetik kaygı da kadınlarda utangaçlık, çekingenlik, cinsel ilişkiden giderek uzaklaşma gibi sorunlara neden olur. Bu gibi durumlardan kaçınmak için kozmetik jinekoloji konusunda uzmanlaşmış bir hekimden profesyonel destek alınması gerekmektedir. Genital estetik uygulamaları uzman hekim tarafından uygun görülen cerrahi ve ameliyatsız yöntemlerle yapılabilmektedir. Günümüzde birçok genital estetik problem radyofrekans tekniği kullanılarak ağrısız bir şekilde yapılabilmektedir. Her ne kadar toplumun tüm katmanlarında hızla yükselen yeni bir akım gibi görünse de yüzyıllardır var. Genital ideal tarihsel ve kültürler arası olarak farklılık gösterebilir, ancak her toplumda, genellikle tıbbi gerekçe ve sağlık açıklamalarıyla desteklenen sosyal ve kültürel gelenekler, belirli kadın cinsel organına olan ihtiyacı haklı çıkarır gibi görünmektedir. Estetik kadın genital cerrahisi, normal kadın dış genital organlarının ameliyatını içerir; bu nedenle liposuction, meme büyütme, yüz gençleştirme, kozmetik diş cerrahisi veya vücuda yapılan diğer estetik cerrahi işlemlerle aynı kategoriye girer. Görünümü subjektif olarak iyileştirmek ve potansiyel olarak cinsel uyarılma ve tatminde psikolojik ve fonksiyonel iyileşme sağlamak için tasarlanmıştır.

Estetik genital cerrahi, plastik cerrahın silahlarının daha yaygın bir parçası haline geldiğinden beri, teknik konular, endikasyonlar ile ilgili birçok soru sorulmuştur, ancak çok az bilimsel cevap mevcuttur. Her yeni uzmanlıkta olduğu gibi, kılavuzlar oluşturulmalı ve uzun süreli çalışmalar bir zorunluluktur. Sorunu daha da karmaşık hale getiren şey, genital güzelliğin çok kültürel olarak tanımlanmış olmasıdır. Aynı şablon ve göstergeler kültürler arası kullanılamaz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu