Güzellik Sırları

Siyah Noktalardan Doğal Yollar ile Kurtulun

Siyah Noktalardan Doğal Yollar ile Kurtulun

 

Siyah noktalar hiçbir şekilde hoş görünmeyen, sivilcelere de dönüşmeleri muhtemel olan cilt hastalığıdır. Tedavi amacı ile cildinizin her zaman temiz kalması size tam fayda sağlamamaktadır. Bunlara ek olarak cildinizi daima temin tutun. Bunun sebebi cildinizi kuru bırakırsanız yine sivilce ve siyah noktalar oluşacaktır.

Cildiniz kuru kalırsa kendini nemlendirme ihtiyacı duyar ve bunun sonucunda da yağ salgılamaktadır ve salgılanan yağ cildinize sivilce ile siyah nokta olarak dönüşür.  Siyah noktalardan tam anlamıyla kurtulmak istiyorsanız asla onları ellemeyin ve onları sıkmayın. Aksi takdir de çoğalabilirler,, iltihaba dönüşebilirler ve en kötüsü de iz kalabilirler.

Siyah Noktalar Doğal Tedavi Nasıl Edilir?

Siyah noktaların tam anlamıyla tedavi edilebilmesi amacı ile cildinize peeling uygulamanız gerekmektedir. Evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz peeling maskeleri çok iyi gelecektir. Yine ücretli bir şekişlde satılan peeling bakımları da vardır.

Bu makalemizde de sizlere doğal bir peeling tarifi vereceğiz. Eğer uygulayacağınız yöntemler doğal olursa, bitkisel yağlardan, gıdalardan elde edilen ürünler ile maske uygularsanız cildinize zararı olmayacaktır ve faydasını en iyi şekilde görebilirsiniz.

Çeşitli aktarlardan da veya kozmetikçilerden de doğal ürünler alabilirsiniz ancak bu ürünlerin içlerinde ne olduğunu bilmediğiniz için oldukça dikkatli olmanızın faydası var. Bizim hazırlayacağımız maskemizin içerisinde tamamen bizim seçtiğimiz doğal ürünler yer almaktadır.

Siyah Noktalara Özel Peeling Maske Tarifi

Şimdi bir adet peeling maskesi tarifi vereceğiz;

  • Bir adet yumurta akı
  • Bir çay kaşığı zeytinyağı doğal
  • Bir çay kaşığı bademyağı
  • Bir tatlı kaşığı limon

Bu malzemelerimizi doğal yollardan elde edin. Yumurtayı ayrı bir kap içerisinde kırarak beyaz kısmını alın ve temiz bir kap içerisine koyun. Zeytinyağı, badem yağı ve limon olan bu malzemelerimizi de yeni kasemizin içerisine yumurta akı ile beraber koyarak karıştırın.

Yaklaşık olarak birkaç dakika karıştırdıktan sonra on dakika dinlendirmeye alın. Dinlendirme esnasında ılık bir oda sıcaklığı olan yerde olmalıdır. Aşırı soğuk veya sıcakta kalmamalıdır.

İşlemimiz bittikten sonra saçlarınızı durulayın ve temiz saçınızın üzerine bu karışımı sürün. Saç diplerinizden saç uçlarına kadar masaj yapar gibi işlemimizi yapın. Masaj yaptıktan sonra yaklaşık yarım saat kadar başınızda kalması iyi olacaktır. Bu süre içerisinde başınıza bone, havlu sarabilirsiniz ki daha iyi olur.

Sonrasında saçlarınızı durulayın ve ılık oda sıcaklığında havlu ile kurutma işleminizi gerçekleştirin. Bu maskeyi ayda iki sefer uygulamanız oldukça faydalı olacaktır. İşlemimiz bittikten sonra da yine nemlendirici ürününüz var ise saçlarınıza uygulayabilirsiniz yok ise çok da problem değil dilediğiniz zaman uygulama işlemini tekrar yapabilirsiniz. Faydalarına gelirsek bu tarif saçlarınızı daha canlı ve ışıldak bir hale sokacaktır.

Daha beslenmiş ve kepeklere karşı da güçlü, sağlıklı olacaktır. Bu yüzden çevrenizdekilere de tavsiye etmelisiniz. Sitemiz içerisinde de daha farklı tariflere başvurabilir muazzam maskelerimiz ile tanışabilirsiniz.

 

Facebook Comments Box

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu