Sağlık Haberleri

Rahim İçinde Meydana gelen yaralar

Rahim İçinde Meydana gelen yaralar için Bitkisel Tedavi

 

Rahim içerisinde meydana gelen yaralanmalar, kanamalar, rahim ağzı yaraları ve rahim içi iltihaplanmaları ile ilgili evde bitkisel çözüm önerileri ile bu durumu ortadan kaldırma şansınız bulunmaktadır. Dediğimiz yöntemlerin tamamen bitkisel olduğunu ancak yine de bu tarz bir durum ile karşı kaldığınız zaman uzman bir hekime giderek bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Rahim içi yaralanma, kanama, iltihaplanma neden olur?

Bu konuda uzman bir hekimden bilgi almadan buradan sizlere bir şey söylemenin doğru olmadığını belirtelim. Son derece hassas bir bölge olan rahim içi bölgesinde meydana gelen bu hastalıklar karşısında en kısa süre içerisinde hekime giderek bilgi almanız en doğru adım olacaktır.

Evde doğal yollar ile tedavi de izlenecek olan yollar

Bu kürü hazırlamak için aktarlardan civanperçemi almanız gerekmektedir. Aldığınız bu civanperçemini kaynayan bir suyun içerisinde kaynatmanız gerekmektedir. Ancak burada bir tatlı kaşığı kadar civanperçemi koymanız yeterli olacaktır. Civanperçemini suyun içerisinde döktüğünüz zaman ateşin altını kısarak 5 dakika kadar kaynatmanız gerekmektedir. Ardından ateşten aldığınız civanperçemini soğuyana kadar bekletmeniz gerekmektedir. Ardından bu soğuyan suyu sabahları ve akşamları bir bardak içmeniz yeterli olacaktır.

Rahim ağzında meydana gelen kanamalarda ve yaralarda ise hekim tarafından 3 farklı yöntem izlenmektedir. Bu yöntemler arasında Lazer tedavisi, Koterizasyon ve Kriyoterapi yöntemlerinin olduğunu belirtelim. Ancak bu tedavi yöntemleri için hekiminizin belirlenen durumlardan sonra sizlere cevap vereceğini belirtelim.

Rahim ağız kanserinin belirtileri nelerdir?

  • Adet dönemleri arasında meydana gelen vajinal kanamalar
  • Cinsel ilişki sırasında meydana gelen kanamalar
  • Aniden kilo kaybının oluşması
  • Tek bacakta meydana gelen şişlik,
  • Uzun süreli yorgunluklar
  • İdrar yapma sırasında meydana gelen ağrılar

Bu yukarıda belirttiğimiz durumlar ile karşı karşıya kaldığınız zaman sizlere en yakın hekime giderek bu konuda ortaya çıkan şikayetlerinizi dile getirerek olası bir rahim ağzı kanserinin erken tanısını yapmış olabilirsiniz. Bu yüzden de bu durumlardan birisi veya birkaç tanesi varsa en yakın hekime gitmenizi siz değerli okurlarımız öneririz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu