Diyet Önerileri

Kısa ve Etkili Bir Şekilde Kilo Vermenin Püf Noktaları!

Kısa ve Etkili Bir Şekilde Kilo Vermenin Püf Noktaları!

 

Günümüzde bir çok bireyin büyük sıkıntı çektiği kilo problemi hem erkeklerin hem kadınların ortak sorunudur. Yaş ortalamasına bakmaksızın kilo problemi her yaştaki bireyde görülebiliyor, ancak kilo vermek kişiden kişiye göre değişebiliyor aynı zamanda bireylerin yaş ortalamasına göre de değişebiliyor. Her bireyin sindirim ve metabolizma sistemi aynı çalışmaz bazılarımız hızlı bir şekilde kilo verebilirken bazılarımız için de kilo verme sorunsalı korkunç bir işkenceye dönüşebiliyor, işte bu noktada biz bireylerin yaş ortalamasını ve diğer faktörleri göz önünde bulundurarak sizler için en uygun kilo verme metotlarını, yemek ve egzersiz programlarını araştırıp sizlere sunduk.

 

Kilo Verirken Dikkat Etmeniz Gereken Adımlar!

Kilo vermenin ilk adımı gerçekten kararlı olmaktan geçiyor tabi ne demek istediğimi bu süreçleri yaşarken anlayacaksınız, kilo vermek isteyen bir birey önce yemek programını biraz daha hafifletmesi gerekiyor yani bu durumda kişi biraz iradesiyle karşı karşıya geliyor ancak bu süreç kolay atlatılacak bir süreçtir kendinize bir söz verin ve iradenize yenik düşmeyin. Diyet programınızı yaparken kalori değerlerini ve yağ oranlarını göz önünde bulundurarak yapılmalı besin değerleri yüksek ancak kalori ve yağ oranları düşük besinleri,gıdaları seçmeye özen gösterilmelidir. Bununla beraber kesinlikle şunu da belirtelim şeker,tuz,unlu ve hamur işi besinleri kesinlikle kesmelisiniz. Zayıflamak isteyen birey gerekilen kalori ve besin değerlerini göz önünde bulundurarak kendi diyet programını yapabilir araştırmalarımızın sonunda bunun bir sakıncası olmadığına kanaat getirdik.

 

Düzenli Egzersiz Programı Ve Yardımcı Faktörler!

Tabi ki kilo vermek sadece diyet programıyla olmuyor, Düzenli olarak egzersiz yapmalı ve mutlaka günde 2 litre su içmelisiniz. Egzersizlerinizi kahvaltınızı yaptıktan hemen sonra değil en az 1 saat sonra yapmalısınız yani tükettiğiniz besinleri sindirim sisteminiz sindirdikten sonra yapmalısınız. Egzersiz programınız en az 45 dakika olmalıdır bunun 20 dakikası egzersiz öncesi ısınma ve başlangıç olarak tempolu koşu diğer 25 dakikası da egzersiz hareketleri olmak üzere 2 farklı bölüme ayırmalısınız tempolu koşunuzu bitirdikten sonra 5 dakika nefes kontrolü ve kalp ritminiz normale dönünce egzersiz hareketlerinize başlayabilirisiniz bu şekilde yapmanız hem sizin için daha eğlenceli bir hal alacaktır hem de yapmış olduğunuz egzersiz sizin için kabusa dönüşmeyecektir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu