Kadın Dünyası

Kadınların Partnerlerinden Beklentileri Nelerdir? 

Kadınların Partnerlerinden Beklentileri Nelerdir? 

 

Birbirinin tam zıt iki karaktere sahip olan kadın ve erkek aynı zamanda birbirini çeken iki mıknatıs gibi. Tıpkı siyah ve beyazın uyumu gibi onlarda birbirlerine hem yakışırken hem de yanı sıra birçok konuda anlaşamazlar. Sadece karakter bakımından değil, yapı ve yaratılış bakımından da birbirinin zıttı olan bu iki insan birbirinden ne kadar şikayetçi olsa da biri diğeri olmadan tamamlanmıyor. Fakat yine de bir beklenti içerisinde olanlar kadınlar oluyor. Erkekler genellikle olduğu gibi kabullenirken kadınların beklentileri hep aynı yöndedir.

İlgi ve Değer Gösterisi 

Erkekler ne kadar çok severse sevsin sevgilerini kendi tarzlarınca gösterir. Kimisi cinsi temasla, kimisi sürekli hediyeler alarak maddiyata boğmakla, kimisi akşama kadar onun için çalışıp eve ekmek getirmekle, kimisi de her istediğini yapmakla sevgisini gösterirler. Fakat kadınların beklentisi ise bunlardan farklıdır. Erkeklerden ilgi ve alakasını göstermesini ve aynı zamanda söylemesini beklerler. Bir erkek kadına sarılıp, onun saçlarını okşayıp, tüm duygularını açıkça söylemedikçe kadın hep eksik kalır. Bu sebeple diğer her konunun yeri ayrı, ilgi ve değeri söyleyip kibar hareketlerle göstermek kadın için ayrıdır.

Saygı Duyulmak 

Kadınların partnerinden beklentilerinden bir diğeri ise saygıdır. Nasıl ki kadınlar erkeğinin neyi sevip sevmediğini hemen öğrenir ve ona göre davranırsa, erkekten de bunu beklerler. Halbuki belki de partneri onu daha yeterince tanımamış bile olabilir. Zira erkekler kadınlar kadar ince ve detay odaklı değildir.

Küçük Sürprizler 

Belki ilişkinin ilk zamanlarında erkek küçüklü büyüklü sürprizler yapıyor olabilir. Fakat ilişki boyutu ne düzeyde olursa olsun, kadınlar bu sürprizleri ara ara görmek ister ve bu davranışı kendisine verilen değer olarak kabul eder.

Sevgi Sözcükleri 

Kadınların belki de erkeklerden ayrıldığı en önemli burasıdır. Erkek hareketleri ile, yaşantısı ile sevgisini ortaya koyarken, kadınlar bunu ağızlarından duymak ister. Hatta söylenmedikçe sevgiden şüphe etmeye başlarlar. Eğer bir kadını daima mutlu etmek ve onunla bir ömür boyu beraber olmayı diliyorsanız bu tavsiyelere uymanız sizin için yerinde olacaktır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu