Güzellik Sırları

Mor Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydası

Mor Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydası

 

Saç bakımı elbette önem verilmesi gereken konulardan biridir. Burada en çok zorlanılan konu ise boyalı saçların bakımıdır. Özellikle açık saç renkleri boyandığı anda kızılımsı, turuncu ve çiğ bir renk görünümüne kavuşabilir. Bu da bayanların en çok rahatsız olduğu konulardandır. Açık renk saçlar için kullanılacak olan mor şampuan tüm bu sorunların üstesinden gelen mucizevi nitelikte bir saç bakım ürünüdür.

Bilindiği üzere açık renk saçlarda boya akmaları, boyanın tam saça oturmaması ve açık renk boyanın saçta istenilen tona ulaşamaması gibi sorunlar yaşanabilir. Bu bağlamda sizler için mor şampuan nedir? Nasıl kullanılır? Ve faydaları hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz.

Mor Şampuan Nedir?

Mor şampuan açık saç renklerini daha yumuşak ve daha net bir görünüme kavuşmasını sağlayan bir üründür. Saç üzerindeki yansımaları kırarak saçı daha net bir renk görünümüne kavuşmasını sağlar. Özellikle sarı, gri ve platin saç renklerine sahip kimselerin kullanması gereken bir üründür.

Mor Şampuanın Boyalı Saça Faydaları Nedir?

Mor şampuan açık saç rengine sahip olan kimselerin kullanması gereken bir şampuandır. Faydaları ise;

  • Saçlarda oluşan çiğ renk görünümünü tamamen ortadan kaldırır.
  • Saçlarda ara ara görülen renk eşitsizliklerini de ortadan kaldırır.
  • Saçların yapılanmasını ve boyadan yıpranmalarını önler.
  • Platin renk saça sahip kimselerde rengi daha yumuşak görünüme kavuşturur.
  • Saça güç ve hacim verir.
  • Saçın boyadan yanmasını ve yıpranmasını önler.
  • Saçlardaki boya eşitsizliklerini ve boya hatalarını kaldırır.
  • Sarı saçlarda oluşan turuncu görünümü giderir. Saçın sarı olmasını sağlar.
  • Koyu renk saçlar için uygun değildir. Bu nedenle saç renginiz koyu ise kullanılması tavsiye

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor şampuanın kullanımı oldukça kolaydır. Burada nemli saçınıza bir miktar mor şampuanı döküp, masaj yaparak iyice yıkmanız yeterli olacaktır. Öte yandan saç yıkama esnasında mor boya akacaktır. Bu şampuanın rengidir, yani saçlarınıza asla bu renk geçmez. Bu nedenle talaş yapmanıza gerek yoktur. Her yıkamada saçlarınıza masaj yaptıktan sonra iyice durulamanız önerilir. Mor şampuan nasıl kullanılır? Sorusundan sonra hangi aralıklarla kullanılır? Sorusu gelir. Mor şampuanı haftada iki kez boyalı saçınıza kullanmanız yeterli olacaktır. İki hafta boyunca kullandığınızda saç renginiz tam manası ile oturmuş olur, istediğiniz tona ulaşmış olur.

Mor Şampuan Boyasız Saça Kullanılır Mı?

Elbette saç rengini tam oturtan ve saçlardaki kızıllığı alan mor şampuan hakkında en sık sorulan sorulardan biri de mor şampuan boyasız saça uygulanır mı? Sorusu gelir. Bu şampuanı boyasız saça uygulamanız doğru olmayacaktır. Doğal saç renginizin turunculaşmasına neden olur ve yer yer saçın renk yapısını bozar.  Sadece açık renk saçlara uygulamanız daha doğru olur.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu