Sağlık Haberleri

Siğil Nasıl Geçer? Doğal Yöntemler Nelerdir ?

Siğil Nasıl Geçer? Doğal Yöntemler

 

Siğil; vücudun bağışıklık sisteminin zayıflaması ile beraber ortaya çıkan bir cilt sorunudur. Daha çok bulaşıcı olan siğiller zamanında önlem alınmazsa, vücudun diğer bölgelerine sıçrayabilir. Bu nedenle siğil sorunu ile karşılaştığınızda ilk olarak evde doğal yöntemler ile siğili tedavi etmeniz önerilir. Fakat doğal yöntemlerle ortadan kalkmayan siğiller için mutlaka uzman doktora tedavi olmanız gerekir.

Daha çok ellerde meydana gelen siğiller zamanla vücudun diğer bölgelerine de sıçrayabilir. Bilhassa yüzde ve ayakta çıkan siğiller çok kısa zamanda hızla çoğalabilir. Herhangi bir sağlık sorunu teşkil etmese de can yakıcı olabiliyor. Estetik görünümü bozan bu durum için derhal önlemlerin alınması gerekir. Peki, siğil nasıl geçer? Doğal yöntemler nelerdir? Gibi sorularınız varsa yazımızı sonuna kadar okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Doğal Yöntemlerle Siğil Tedavisi

Evde yapabileceğiniz birkaç küçük yöntemlerle siğillerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Eğer siğiller için hiçbir önlem almazsanız siğil mikrobu yakınlarınıza ve diğer organlarınıza sıçrayabilir.

Siğiller İçin Yoğurt Ve Aspirin

Malzemeler

  • 5 adet aspirin,
  • 2 yemek kaşığı yoğurt,

Aspirinleri ezip yoğurt ile karıştırın. Daha sonra siğil olan bölgelerinize uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra yıkaya bilirsiniz. Bu uygulamayı her gün tekrar etmenizde fayda vardır.

Siğil Tedavisi İçin Elma Sirkesi

Elma sirkesi asidik yapısı ile siğilleri çok kısa zaman içinde yok edecektir. Siğil olan bölgeye bir pamuk yardımı ile biraz elma sirkesi sürmeniz yeterli olacaktır. Eğer göz çevresinde siğil varsa elma sirkesini göze temas ettirmemeye çalışın.

Karbonat Ve Hindistan Cevizi Suyu

1 tatlı kaşığı karbonatı bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi suyu ile homojen hale gelene kadar karıştırıp siğillerinizin üzerine krem gibi sürün. 25 – 30 dakika sonra bölgeyi yıkamanız yeterli olacaktır.

Siğiller İçin Limon Kürü

Limon cilt üzerinde istenmeyen tüm sivilce ve aknelere en iyi doğal çözüm yollarından biridir. Bu bağlamda sizi çok rahatsız eden siğilleriniz üzerinde de kullanabilirsiniz. Siğillerin olduğu bölgeye limon suyu damlatabilirsiniz. Bu sayede siğiller çok kısa bir zaman sonra kuruyacaktır.

Siğilleri geçirmenin bir diğer yöntemi ise çay ağacı yağıdır. Gün içinde siğillerinizin üzerine uygulayacağınız çay ağacı yağı en iyi siğil tedavi alternatiflerinden biridir.

Siğillerin Çoğalmaması Ve Kısa Zamanda Kaybolması İçin Yapılması Gerekenler

  • Siğillerin üreyip, vücut içinde dağılmaması için mutlaka siğil olan bölgenin kuru ve temiz tutulması gerekir.
  • Ellerin gün içinde sıkça yıkanması son derece önemlidir.
  • Başkasının kullandığı kişisel bakım ürünlerini kullanmamanız gerekir. Örneğin havlu, saç tarağı, tırnak makası gibi.

Elbette siğiller için doktor tedavisi de görebilirsiniz. Burada lazer tedavisi, siğil ilaçları ve siğil yakma gibi yöntemler kullanılır. Siğilin miktarına göre doktorunuz sizin için en iyi yöntemi belirleyecektir. Bunun yanında eczanelerde satılan siğil dondurma damlaları da kullanabilirsiniz.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu