Magazin Dünyası

Setur, tatil severlerin yılbaşı rezervasyon tercihlerini paylaştı

Yılbaşında Avrupa turları ve eğlenceyi dolu dolu yaşatan yurt içi oteller ön plana çıkıyor

Koç Grubu şirketlerinden Setur, yaklaşan yeni yıl öncesi yılbaşını unutulmaz kılmak isteyen tatil severlerin tercihlerini paylaştı. Yurt içinde ünlü isimlerin sahne alacağı oteller ön plana çıkarken, yurt dışında Avrupa turları en popüler tercihler arasında yer alıyor. Setur  17 adet farklı yurt dışı turu ve yurt içinde  Kars Çıldır Erzurum turu ile tatilseverlere  benzersiz bir yılbaşı coşkusu yaşatıyor.

Müşteri memnuniyetinde bu yıl da birinci seçilerek, üst üste 3. kez turizm sektörü birincisi* olan Setur, tatilseverleri hayallerini kurdukları yılbaşı tatiliyle buluşturuyor. Bu döneme özel yurt dışına yönelik 17 farklı tur düzenleyen Setur, yurt içinde ise Kars Çıldır Erzurum turu ile yılbaşı kutlamalarını unutulmaz kılıyor. Setur, yılbaşına yönelik gelen talepler doğrultusunda tatil severlerin tatil rotalarını da paylaşıyor.  

Yurtdışı taleplerde yüzde 50 artış

Setur’un paylaştığı bilgilere göre yılbaşı tatilini yurt dışında geçirmek isteyenlerin tercihleri arasında Avrupa her zamanki popülerliğini koruyor. En çok rezervasyon alınan şehirler Roma, Paris, Belgrad, Amsterdam olarak ön plana çıkıyor. En fazla tercih edilen tatil bölgeleri ise Finlandiya’da bulunan ve Kuzey Işıkları’nın (Aurora Borealis) en iyi gözlemlenebildiği yerlerin başında gelen Laponya ve Balkan Bölgesi oluyor. Yurt dışında ortalama fiyatlar 800- 900 euro/dolar seviyesindeyken, pandemi öncesi aynı döneme kıyasla taleplerde yüzde 50’lik artış dikkat çekiyor.

Farklı bütçelere ve tercihlere uygun seçenekler

Yılbaşını yurt içinde kutlamak isteyen tatil severlerin tercihleri arasında ünlü isimlerin sahne alacağı, yeni yıl coşkusunu üst seviyeye taşıyan, eğlenceyi tatille birleştiren oteller ön plana çıkıyor. Sapanca, Abant , Afyon gibi kaplıca bölgelerinin yanı sıra kayak bölgesi otelleri tercih ediliyor. Havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi Ege ve Akdeniz otellerine yönelik ilgiyi de artırıyor. Antalya, Bodrum ve Çeşme başta olmak üzere bu bölgelerdeki otellere talepler yılbaşı yaklaştıkça artıyor. Yurt içinde 2 gece çift kişilik konaklama fiyatları ise 7.600-50.000 TL arasında değişiyor.

*“Müşteri memnuniyetinde sektör birinciliği, bağımsız araştırma şirketi SIA Insight’ın Eylül-Ekim 2022 döneminde 1.507 katılımcı ile, kantitatif araştırma yöntemleri kullanılarak 9 turizm acentesi üzerinden değerlendirilen müşteri memnuniyet araştırmasının toplam memnuniyet endeksi sonucuna göredir. Bu sonuca göre Setur, 2020 yılından bu yana üç yıldır müşteri memnuniyetinde kesintisiz lider konumda yer almaktadır. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Facebook Comments Box

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu