Sağlık Haberleri

Kanser Nasıl Yenilir! Neler Yapılması Gerekir

Kanser Nasıl Yenilir! Neler Yapılması Gerekir

Kanser vücudumuzu kısa sürede saran, hızlıca büyüyen tümörlerdir. Acımasız ve en çabuk yayılan halleriyle çok çeşitlidir. Bulundukları bölgeyi istila etmekle kalmaz, kısa sürede birçok alana yayılabilir.

Genellikle tedavisi zordur. Başarılsa bile, kolay olmadığı söylenebilir. Peki kanser neden olur? Çoğunlukla kanser genetiktir. Ailede bu hastalığın bir geçmişi varsa, büyük oranda hayatınızda yeri olacaktır. Bu tip genetik yapıların, bağışıklık sistemini güçlendirmek için, daha sağlıklı beslenmeleri gerekir.

Hayatımızda tükettiğimiz ürünlerin birçoğu genetiği ile oynanmış ürünlerdir. Yani bu ihtimal biraz zor olabiliyor. Onkoloji bölümleri, bilim insanlarının birçok araştırması üzerine çeşitli tedaviler uyguluyorlar. Başarılı olmak ya da olmamak bu tamamen bağışıklık sisteminize bağlı.

 

Kanser Tedavisi Nasıl Yapılır

Kanserin birçok tedavi şekli var, fakat her insanın zihinsel ve bedensel oluşumu, bağışıklık sistemi ve hayata bakış acısına göre işe yarayıp yaramaması biraz da buna bağlı.

Radyoterapi, kemoterapi, ilaçla tedavi gibi bir çok uygulanabilir tedavi şansı vardır. Önemli olan bağışıklığı güçlü tutmak. Bunun için dengeli ve kalori hesabına göre beslenme şekli uygulanmalı. Bilimsel araştırmalara göre, anne sütünün kanser tedavisinde önemli bir rolü var. Çünkü anne sütü, hayata yeni gözlerini açmış savunmasız bir bebeğe özel olarak annesinden gelen ve bağışıklığı koruyucu en yüksek mucizevi bir içecektir.

Sosyal medyada yeni doğum yapan anneler oluşturdukları platformlarda, sadece yeni doğan ama anne sütü alamayan bebekler için değil, kanser tedavisi gören hastalara da bağışlayarak bağışıklık sistemlerini güçlendirilmesine yardımcı oluyorlar. Bunun yanı sıra, moral, motivasyon tabi ki kanser hastalığının olmazsa olmazı. Yani ne tedavi görürseniz görün, eğer moralinizi yüksek tutmaz ve dışarıdan gelecek olumsuz etkilere karşı ya da bu hastalığı yenemeyeceğiniz düşüncesine yenik düşerseniz o zaman kazanan taraf bellidir.

Kanser Yenilince Tekrar Savaşmak Gerekir mi?

Kanser hastalığına yakalandığınızda, artık hayatınız bunun üzerine kuruludur ve kanseri yenmiş olsanız bile, sürekli kontrol altında bulunmak şarttır. Doktorların sizi takip etmesi gerekir çünkü maalesef kanser tekrar hayatımıza girebilmektedir.

Unutmayalım ki, ne için olursa olsun bir şeyi başarmak inanmakla başlar. Kendinize inanır ve bununla mücadele etme gücünüzü sevdiklerinizden alırsanız, süreç ne kadar zor olursa olsun, hayat sizden mucizelerini esirgemez.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu