Güzellik Sırları

Etkili Bir Makyaj Yapmanın Yolu

Etkili Bir Makyaj Yapmanın Yolu

 

Makyaj yapmak, cilt kusurlarını kapatmaya, daha doğal, daha ışıltılı ve daha güzel görünmeye yardımcı oluyor. Ancak makyajın hem doğal görünmesi hem de güzel görüntü vermesi için etkili bir şekilde yapılması gerekir. Makyaj, gündüz ve gece makyajı olarak ikiye ayrılır. Ancak her iki zamanda da yapılan makyajın etkili olması için takip edilmesi gereken bir yol vardır. Etkili bir makyaj yapabilmek için öncelikle klasik makyajdan çok fazla uzaklaşmamak gerekiyor. Çok ağıra kaçmadan makyaj yapmak ve ürünlerin kaliteli olmasına dikkat etmek gerekiyor. Etkili bir makyaj elde etmek için makyajdan önce mutlaka cildi derinden temizlemeye özen göstermelisiniz. Ardından kuvvetli bir nemlendirici ile nemlendirmeli ve makyaj bazı uygulamalısınız.

Etkili Makyajın Vazgeçilmezi BB Kremler

Etkili bir makyaj yapmanın yolu cilde onlarca fondöten ve kapatıcı uygulamaktan geçmez. Etkili bir makyaj yapabilmek ve daha doğal bir görünüme kavuşmak için mutlaka BB ya da CC kremleri denemeniz gerekiyor. BB ve CC kremlerin içerikleri hemen hemen aynıdır. Cildin çok daha doğal, enerjik, ışıltılı ve canlı görünmesine yardımcı olan bu kremlerin yoğun kapatıcı özelliği de mevcuttur. Cilt lekelerini kapatmakla kalmaz aynı zamanda yoğun bir şekilde nemlendirir ve güneşin zararlı ışınlarından da korur.

  • BB ve CC kremler mutlaka sünger ya da fırça yardımıyla cilde uygulanmalıdır.
  • Etkili bir makyaj yapabilmek için hiçbir zaman parmak kullanılmamalı, mutlaka makyaj fırçalarından yardım alınmalıdır.
  • Makyajın dilediğiniz gibi etkili görünmesini sağlamak için mutlaka bir makyaj spreyi kullanımına yer vermelisiniz.
  • Eğer makyaj spreyi mevcut değilse, sabitleyici bir transparan pudra ile makyajı sabitlemelisiniz.

Etkili Makyajın Etkisi Bronzer Ürünlerinde Saklı

Etkili bir makyaj yapmanın yolu, etkili bronzer ürünlerden de geçiyor. Bronzer kullanarak kontür yapmalı ve yüzde kemiksi bir görünüm verebilmelisiniz. Yüz hatlarını bu şekilde ortaya çıkarabilir ve daha dikkat çekici gözükebilirsiniz. Aynı zamanda seçeceğiniz çok işlevli bir göz kalemi sayesinde, gözlerini buğulu bir hale getirebilirsiniz. Böylece bakışlarınızda derinlik sabitlenir. Dudaklarınızı da daha doğal ve daha dolgun gösterdiğinizde, etkili makyaj gün boyu sizlere olacaktır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu