Güzellik Sırları

EVDE DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

EVDE DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

 

Kim bembeyaz dişlere sahip olmak istemez ki? Doğal ve güzel bir gülüşün en temel unsuru bembeyaz dişler. Dişler malesef ki yediklerimizden içtiklerimizden sigaradan ve bir çok nedenden dolayı sararır. Diş beyazlatma sanıldığı kadar zor değildir aslında. Evde diş beyazlatmak için bazı bilinen yöntemler vardır.

İnci gibi dişlere sahip olmak gönül rahatlığı ile gülümsemek herkesin hayalidir.

Peki evde diş beyazlatma yöntemleri nelerdir? Dişlerimi nasıl bembeyaz yapabilirim? Sorularına bakalım. Düzenli uygulamada dişlerinizdeki parlaklığı fark edeceksiniz.

İşte Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Limon ve Karbonat ile Diş Beyazlatma

1 çay kaşığı karbonat

3-4 damla limon suyu

Karbonatın içerisine limon suyunu köpürene kadar karıştırıp bu karışım ile dişlerinizi fırçalayın. Limon ve karbonattaki asitten dolayı haftada en fazla iki kez uygulanmalıdır. Bunun haricinde gün içinde muhakkak dişlerinizi günde en az iki defa fırçalamaya özen göstermelisiniz.

Kabartma Tozu ve Hindistan Cevizi Yağı ile Diş Beyazlatma

1 çay kaşığı kabartma tozu

Yarım çay kaşığı Hindistan cevizi yağı

Bir kase içerisine kabartma tozu ve hindistan cevizi yağını alıp macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra temiz bir diş fırçasını bu karışıma batırarak dişlerinizi fırçalayın. Haftada iki kez uygulanabilir.

Zerdeçal ile Diş Beyazlatma

1 çay kaşığı zerdeçal

Yarım yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

1-2 damla nane yağı

Tüm malzemeleri bir kaseye koyup karıştırın. ve dişlerinizi bu karışım ile fırçalayın. Ağızda 3-4 dakika beklettikten sonra ağzınızı çalkalayın. Bu karışımı haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.

Muz Kabuğu ile Diş Beyazlatma

Muz kabuğu magnezyum, manganez ve potasyum açısından oldukça zengindir. Magnezyum, manganez ve potasyum diş minesini yeniden canlandırır. Muz kabuğunun içerisindeki beyaz kısmı dişlerinize sürtüp ardından fırçalarsanız dişlerinizdeki parlaklığı farkedeceksiniz. Bunu haftada 3-4 kez uygulayabilirsiniz.

Kabartma Tozu ve Elma Sirkesi İle Diş Beyazlatma

1 çay kaşığı kabartma tozu

2,5 çay kaşığı kadar elma sirkesi

Bir kase içerisinde malzemeleri karıştırıp dişlerinizi nazikçe bu karışım ile fırçalayın. Elma sirkesi dişteki lekeleri çıkarmakla birlikte dişlerinizi de beyazlatır. 1 ay boyunca haftada 1 maximum 2 kez tekrarlayın. Dişlerinizdeki beyazlığı fark edeceksiniz.

Gliserin ile Diş Beyazlatma

Anti bakteriyel özelliğiyle bilinen gliserin, hem dişlerinizi beyazlatır hem de ağızdaki mikropları öldürerek çürümeye karşı gelir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra birkaç damla gliserini dişlerinize uygulayın. Gliserini eczaneden temin edebilirsiniz.

Çilek ile Diş Beyazlatma

Çilekte diş beyazlatmada iyi ve doğal bir yöntem. Yaz mevsimi meyvesi olan çileği yerken dişlerinize sürtün ve ardından dişlerinizi fırçalayın. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu