Güzellik Sırları

Kırışıklıkları Önlemek Mümkün mü

Kırışıklıkları Önlemek Mümkün mü

 

Kırışıklıklar özellikle kadınların en büyük problemi olarak görülüyor. Daima olduğundan daha genç görünmek isteyen parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kadınlar için en büyük problemlerden biri kırışıklıklardır. Kırışıklıkları gidermek için vücudun antioksidanlardan ihtiyacı vardır. Vücutta oluşan serbest radikallerin önlenmesi vücudun ihtiyacı olan vitaminlerin alınması gerekmektedir. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için haftalık doğal maskeler uygulamak cilde masaj yapmak bir nebze olsun cilt kırışıklıklarını giderir. Cilt kırışıklıklarını gidermek için zararlı alışkanlıklardan uzak durmak egzersiz yapmak sağlıklı beslenmek ve bol bol su tüketmek faydalıdır.

Cildimiz kendini hızlı bir şekilde yenileme yeteneğine sahip olduğu için cildin sağlıklı gıdalarla beslenme yoluyla desteklenmesi gerekir. Cildin sürekli olarak yaz ve kış aylarında nemli tutulması cildin  oksidanlara karşı direnç gösterebilmesi için gereklidir.

Cilt bakımında maskeler

Cilt kırışıklıklarını önlemek için kullanılan en doğal maskelerin temel malzemesi yoğurttur. Çünkü yoğurt cildi hem temizler hem de geniş gözenekleri küçültme özelliğine sahiptir. Cildi yumuşatır ve cilde parlaklık kazandırır. Eğer her hafta cildinizi yoğurt maskesi ile şımartırsanız yavaş yavaş kırışıklıkların kaybolduğunu görebilirsiniz. Eğer cildiniz fazla yağlı ise yoğurdun içine birkaç damla limon damlatmanız faydalı olacaktır. Cildiniz lekeli ise bu lekeleri yok etmenin en doğal yolu limon suyu kullanmak. Mineral ve vitamin ihtiyacını karşılamak için maske malzemelerinizi zenginleştirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey yoğurda ekleyeceğiniz bir miktar bal ve bir adet muz püre haline getirdikten sonra yoğurtla iyice homojen hale gelene kadar karıştırılır ve cilde sürülür, 30 dakika doğal maskeleri cildinizde bekletmeyi ihmal etmeyin. Sonra da ılık su ile cildinizi durulayın.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu