Sağlık Haberleri

Sol Tarafımdaki Ağrı, Ne Gibi Hastalık Olabilir?

Sol Tarafımdaki Ağrı, Ne Gibi Hastalık Olabilir?

 

Her zaman şikayet edilen konuların başında gelen sol tarafımdaki ne gibi hastalık olabilir sorusuna cevaplar aranmaktadır.

Sol tarafımdaki ağrı, ne gibi hastalıklar olabilir sorusuna pek çok farklı cevaplar bulunurken yapılan araştırmalar sonrasında istenmeyen zorlu bir hastalık çıkması mümkün olabilir. Vücudun sol tarafından birçok organ olduğundan ağrıların oluşumuna göre hastalıklarda farklı olmaktadır. Bundan dolayı sol taraf ağrılarının hangi organda olduğu ve hastalığın ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmak için kesinlikle uzman bir hekime görünmenin faydaları bulunmaktadır.

Sol Kasık Ağrıları ve Hastalıkları

Kasıklar vücutta mide ve baldır arasında karın kısmının bitip bacakların başladığı yerde başlamaktadır. Bacakların hareket etmesini sağlayan kasıklar aşırı yorgunluk ve stres nedeni ile ağrılar meydana gelebilir. Ancak uzun süreli kasık ağrıları ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Kadınlarda sol kasık ağrıları bağırsakların iltihap kaplamasının belirtileri olabilir. Ağır kaldırma sonucunda meydana gelen kasık fıtıkları da sol kasık ağrısının oluşmasına neden olmaktadır. Sinir sıkışması, siyatik, kabakulak, varikosel, kemik kireçlenmesi ve lipom gibi hastalıklarda erkeklerde sol kasıklarda görülen hastalıklardan bazıları olmaktadır.

Sol Böğür Ağrıları ve Hastalıkları

Herhangi bir hastalık olmadan ya da böbrek rahatsızlığı olmadan da sol böğür ağrıları meydana gelebilir. Bu ağrılar pek çok farklı nedenlere bağlı olarak oluşabilir ve hafif olabileceği gibi şiddetli olduğu da görülmektedir. Böbrek travması, apandisit, gaz birikimi, kolorektal ya da pankreas kanserleri, divertikülit, safra taşı, safra kolik ya da kolestitit gibi safrada var olan hastalıklar, dalak patlaması, plörezi, yumurtlama, dış gebelik durumu, kalp yetmezliği, kalpte yer alan iç zarın iltihabı olarak birçok hastalık bulunmaktadır.

Sol Baş Ağrıları ve Hastalıkları

Başın sol tarafında ağrı pek çok farklı nedenlerden dolayı olabilir. Stresten kaynaklanabileceği gibi farklı hastalıklardan dolayı da olması mümkün olmaktadır. Migren, yüksek tansiyon, soğuk algınlığı, sinüzit, depresyon, hazır gıda tüketimi, dev hücreli arterit, beyin anevrizması, stres gibi hastalıkların belirtisi olarak sok baş ağrıları neden olabilmektedir. Sol baş ağrıları için beyin ve sinir hastalıkları bölümüne gidilmesi uygun olacaktır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu