Güzellik Sırları

Her Sabah Uyandığınızda İlk Yapılması Gerekenler 

Her Sabah Uyandığınızda İlk Yapılması Gerekenler 

 

Sabah yapılacaklar listesi ile güne daha zinde başlama imkanı bulabilirsiniz. Uyandığınız zaman bu noktalara dikkat edip uyguladıktan sonra sabahları daha neşeli, daha sevecen ve daha mutlu uyandığınızı sizler de görebilirsiniz. Aksi takdirde var olan enerjiniz zamanla kaybolduğu gibi daha yorgun uyanırsınız. Uyanınca yapmanız gereken ve uygulandığında sizin mutlu olmanızı sağlayacak adımlar şu şekildedir;

Esneyin, Müzik Dinleyin, Gülümseyin

Uyanınca yapmanız gerekenler arasında yer alan esnemek, gülümsemek, müzik dinlemek gibi işlevler daha dinamik olmanızı sağlar. 10 dakika boyunca düzenli olarak esnediğiniz zaman kan dolaşımınız hızlanır gün içerisinde daha dengeli olmanıza olanak sağlar.

Müzik dinlemek ile beyne iyi gelen ve ruhu sakinleştirmeye yarayan en önemli işlevdir. Bilim adamlarının da önerisi olan bu işlevi sabah uyandığınız da tekrarlayabilirsiniz. Gülümsemek, serotin hormonunu harekete geçirdiğinden dolayı gün içerisinde daha pozitif olmanızı sağlar.

Meditasyon Yapın, Şükredin

Sabah kalkar kalkmaz meditasyon yapmak hem insan vücuduna hem de bireysel olarak kişinin hayatına olumlu etkiler katar. 20 dakika boyunca yaptığınız meditasyonda yaşlanmanız gecikir, konsantrasyonunuz artar, bağışıklığınız güçlenir ve bununla beraber kendinizi daha iyi hissedersiniz. Her gün yapmayı alışkanlık haline getirerek mutluluğunuza mutluluk katabilirsiniz.

Sahip olduğunuz her şeye şükretmek sizi hem ruhsal hem de bedenin dingin yapar. Hayattan daha az şikayet edip daha az sorgulayıcı davranırsanız yaşamak daha bir kolay olur ‘’Erken uyanmaktan nefret ediyorum’’ diye güne başlarsanız gününüz hep negatif geçer. Bunun yerine bir işiniz olduğu için şükredin.

Dağınıklığı Ortadan Kaldırın

Dağınıklık gözleri ve beyni yorar. Yere saçılan kıyafetler, mutfakta yer alan bulaşıklar, dolap içinde ki dağınıklık, yatağın henüz düzenlenmemiş olması zihnin yaratıcılığını ortadan kaldırır. Bu nedenle sabah uyandığınızda ilk işiniz dağınıklığı ortadan kaldırmak olsun. Bu her ne kadar çalışan insanlar için zor bir durum olsa da birkaç gün alıştırma yaptıktan sonra kendinizi daha rahat hissettikten sonra kendiliğinizden yapmaya başlarsınız.

Kendinizi Motive Eden Sözler Okuyun

Sabah uyanınca ne yapılır diye soruyorsanız  ile mutluluk çok yakın. Bol su içmek cildinizi aydınlanmasına, sindirim sisteminin kendine gelmesini sağlar. En zor işi yaptığınız zaman tüm gününüz rahat geçer bu nedenle ilk işe en zor olanından başlayın.

İnsanı en iyi kendisi anlar sabah uyandığınızda sizi motive eden sözler okuduğunuzda rahatlama hissedersiniz bu olumlama cümleleri belirli bir zaman geçtikten sonra hayatınıza da uygulamaya başlarsınız. Daha mutlu daha umutlu yarınlar için sabahları olumlama cümlesi okumanızda fayda vardır.

Yapılacaklar listesi gün içerisinde yapacak olduğunuz işlerin atlanmamasına ve hiçbir işi gözden kaçırmamanızı sağlar. Her sabah ne yapmanız gerektiğini ister bir ajanda tutarak isterseniz de telefonunuza not ederek bir defa okuyun. Böylelikle tüm işlemlerinizi düzenli olarak yürütebilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu