Sağlık Haberleri

Ameliyat İzlerinin Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ameliyat İzlerinin Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Pek çok nedenlerden dolayı kişiler bir takım ameliyatlar geçirebiliyor. Bu gibi durumlarda ise mutlaka ameliyat olan bölgede dikiş izleri kalır. Ancak vücutta kalan dikiş izleri pek çok kişi için estetik anlamda sorunlar çıkarabiliyor. Artık modern tıbbın ilerlemesi sayesinde ve yine kullanılan bazı doğal yöntemler sayesinde vücuttaki dikiş izleri ve ameliyat belirtileri artık ortadan kaldırılabiliyor. Bu gibi durumlarda ise en çok merak edilen konuların başında Ameliyat İzlerinin Tedavisi Nasıl Yapılır? Sorusu gelmektedir. Eğer vücudunuzda sizi rahatsız edecek ameliyat izleriniz varsa yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

Ameliyat Dikiş İzi Lazerle Geçer Mi?

Lazerli tıp teknolojisi artık tüm alanlarda kullanılmaktadır. Dolayısı ile pek çok kişinin aklına gelen ilk soru Ameliyat dikiş izi lazerle geçer mi? Olmaktadır. Dikiş izlerinin yoğunluğuna ve derinliğine göre lazerle tedavi mümkündür. Bu nedenle sizi rahatsız eden ameliyat izleri için lazerle tedavi yöntemini kullanabilirsiniz. Cilt dokusunda yapılan lazer tedavisi sayesinde tüm dikiş izlerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Dikiş izlerinin yoğunluğuna göre seans sayısı belirlenmektedir.

Hangi Krem Dikiş İzini Geçirir?

Ameliyat sonrası cilt dokusunun kendi kendine eski haline gelmesi mümkün değildir. Bu nedenle daha profesyonel destek alınması gerekir. Dikiş izi derin ve çok ise lazer teknolojisinden faydalanılması önerilir. Ama küçük ve yüzeysel dikiş izlerinde kullanabileceğiniz farklı yöntemler de mevcuttur. Hangi krem dikiş izini geçirir? Sorusunun yanıtı sayesinde artık dikiş izlerinize veda edebilirsiniz. Bu alanda en çok kullanılan krem ise contractubex kremdir. Bu krem sayesinde dikiş izlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca çeşitli yara izleri ve sivilce izleri için de kullanılabilir.

Ameliyat İzi İçin Doğal Yöntemler

Lazer ve krem gibi ürünlere alternatif olarak bitkisel ürünlerden de faydalanabilirsiniz. Ancak bitkisel yöntemleri kullanacak  olan kişilerin düzenli kullanım yapmaya ve uzun süre kullanım yapmaya özen göstermesi gerekmektedir.  Ameliyat izleri için kullanılabilecek doğal ürünler ise;

  • Sarı kantaron yağı,
  • Zeytinyağı,
  • Balmumu,
  • Çörekotu yağı,
  • Hindistan cevizi yağı,

Tüm bu doğal ürünleri, ameliyat izleriniz için kullanabilirsiniz. Ancak her gün düzenli bir şekilde kullanıma özen göstermeniz tavsiye edilir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu