Güzellik Sırları

Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Koreli kadınların dikkat çeken güzelliklerinin sırlarını öğrenmek ister misiniz? İşte çok daha sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacak 3 saniye kuralı ile ilgili merak edilen detaylar…

Son dönemlerde yükseliş gösteren Kore güzellik trendleri ülkemizde de oldukça ilgi görmüş durumda. Kadınlarımızın pek çoğunun Koreli kadınların güzellik sırlarının peşinde olduğunu söylemek mümkün. Sosyal platformlarda da oldukça sık karşımıza çıkan 3 saniye kuralı son dönemin en çok merak edilen trendleri arasında.

 

Koreli kadınlar tarafından çok uzun senelerdir uygulanan bu yönteme dair tüm detayları sizler için araştırdık. 3 Saniye kuralıyla sizlerde sağlıklı ve canlı bir cilde kavuşabilirsiniz. İşte Koreli kadınların 3 saniye kuralı ile ilgili bilinmesi gerekenler…

3 Saniye Kuralı Nedir?

Koreli kadınların güzellik rutinlerinden en vazgeçilmezi olan 3 saniye kuralı genel olarak pek alışık olduğumuz bir yöntem değildir. 3 saniye kuralı için yüzünüzü yıkamanızın ardından nemlendiricinizi 3 saniye içerisinde uygulamanız gerekmektedir. Peki, 3 saniye kuralı cildimize hangi faydaları sağlamaktadır?

Ürünlerin Daha Etkili Emilimini Sağlar

 

Yüzünüzü yıkamanızın hemen ardından cilt bakım ürünlerinizi uygulamak ürünlerin en etkili şekilde emilmesini sağlamaktadır. Yani ürünlerin nemli cilde uygulanması kuru cilde uygulanmasında çok daha etkili sonuç verir.

 

Daha Canlı ve Parlak Bir Cilde Sahip Olursunuz

 

Yüzünüzü yıkamanızın ardından cildinizin gerginleştiğini fark edebilirsiniz. Bunun sebebi suyun cildinizde yer alan uçucu yağlardan pek çoğunu alıp hızlıca buharlaşmasıdır. Netice mi? Cansız ve donuk bir cilt. Şayet yüzünüzü yıkadıktan sonra hızla nemlendirirseniz çok daha parlak ve canlı bir cilde kavuşabilirsiniz.

 

Erken Yaşlanmayla Savaşır

 

Doğru nemlendirilmiş bir cilt, çok daha genç ve dolgun görünür. Şayet cildinizi düzenli şekilde nemlendirmeye özen göstermezseniz kırışıklık ve ince çizgilerin arttığını gözlemleyebilirsiniz. Cildiniz ıslakken nemlendirirseniz, nemlendiricinin daha da iyi emilmesini sağlayarak erken yaşlanma belirtileri ile de mücadele edebilirsiniz.

Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olursunuz

Bu kural cildin dengesini korumasına da destek olur. Cilt aşırı kuruduğunda dengelemek adına sebum üretir. Bu da sivilce ve akne sorunlarını arkasında getirir. 3 saniye kuralı cildin çok daha sağlıklı olmasına destek olur.

Güneş Işınlarının Hasarlarını Azaltır

Cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyabilmek sanıldığından çok daha önem taşır. Güneş, cildin kuruyup olduğundan daha da yaşlı görünmesine sebep olabilir. Kuşkusuz ki güneş lekeleri de cabası. Şayet SPF içerikli bir nemlendirici tercih ederseniz cildinizi zararlı güneş ışınlarından koruyabilirsiniz.

Hassas Ciltlerin Rahatlamasını Sağlar

Hassas ciltler bilindiği üzere normal ciltlere oranla çok daha fazla tahriş olabilmektedir. 3 saniye uygulaması cildinizi oldukça etkili bir şekilde nemlendirdiği için tahriş ve kaşıntıların önüne geçer. Cildinizi rahatlatmak adına günde en az 2 defa yıkayarak cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Tabi ki 3 saniye içerisinde.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu