Güzellik Sırları

Saçların Hızlı Uzamasına Yardımcı Olan Bakım Kürleri

Saçların Hızlı Uzamasına Yardımcı Olan Bakım Kürleri

Kadınlar için saçları her zaman önemli olmuştur. Kimi kadın kısa saçları ile mutluyken kimisi de uzun ve sağlıklı saç hayali kurar. Peki, saçların hızlı uzaması için neler yapılabilir? İlk olarak dikkat edilmesi gereken nokta saçları kırmadan ve nazikçe taramaktır. Islakken taranan saç daima daha çok kırılır. Hızlı saç uzamasına yardımcı şampuan, saç kremi ve maskeler birçok farklı marka tarafından üretilmektedir. Kadınlar kendi saç tiplerine uygun olan ürünleri iyi analiz etmeli ve bu ürünleri düzenli olarak kullanmalıdırlar. Bunun yanı sıra evde doğal yöntemlerle de saçın hızlı uzamasına yardımcı olunabilir.

 

Hızlı Saç Uzatan Doğal Kürler

 -Aloe Vera

Tamamen cilt dostu bir bitkidir. Saç içinde çok faydalı bir destek kuvvet görevi görmektedir. Gece yatmadan önce saçınıza süreceğiniz aloe vera saçınızı besleyecektir. Böylece saçlarınız hem hızlı uzayacak hem de sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Sabah uyandığınız zaman isem mutlaka ılık su ile saçlarınızı yıkamanız gerekmektedir.

 -Patates Maskesi

Patates hiçbir zararı olmayan bir besin kaynağıdır. Aynı zamanda haftada birkaç kez uygulanabilen patates maskesi de saçın hızlı uzamasına yardımcı bir kuvvet görevi görmektedir. Vücutta eksik olan bazı vitaminlerin (A, B, C) takviyesini sağlayarak saçların sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır.

Üç adet patates

Bir yumurta sarı

Bir yemek kaşığı bal

 Patatesleri rendeleyip suyunu sıktıktan sonra bal ve yumurta ile karıştırarak elde edilecek maske saça doğrudan masaj yaparak uygulanmalıdır. Bir saat bekletilen maske, kişinin kullandığı kendi saç tipine uygun şampuan ile iyice durulanmalıdır. Bu işlem saça nem kazandıracaktır. Nem dengesi sağlanmış saçlar sağlıklı ve hızlı uzayacaktır.

 -Elma Sirkesi

Sirke birçok derde deva sayılabilecek bir maddedir. Aynı zamanda tabi ki saçlarda çok büyük bir takviye bakım sağlamaktadır. Koku bakımından bir miktar ağır olsa bile elma sirkesi saç köklerini uyaracaktır. Saçların PH dengesini ayarlayarak yeni saç oluşumuna destek olacak ve saçların hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Duş sırasında saçın yıkayacağı son suya birkaç damla elma sirkesi ilave ederek saç durulanmalıdır.

 Uzun Saç Hayal Değil

Hayatın bir döneminde mutlaka uzun saç kullanmayı hayal etmiştir tüm kadınlar fakat saç uzatma süreci yorucu ve özenli bakım gerektiren bir süreçtir. Yer verdiğimiz kürleri dönemsel olarak uygulayıp sağlıklı uzaması için gereken saç kesimini düzenli yaptıran kişilerin saçları güçlü ve sağlıklı olarak uzayacaktır.

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu