Güzellik Sırları

Cilt Sıkılaştıran Doğal Maskeler

Cilt Sıkılaştıran Doğal Maskeler

 

Cildinizi gerçek anlamda sıkılaştırabilecek olan birçok ürün vardır aslında. Bunlar kozmetik ürünleri gibi bazı ürünlerden oluşabiliyor. Ancak herkesin parası bu ürünlere yetmediğinden dolayı evde doğal çözümlere başvuruyorlar. Yine bazı kişiler de cildinize kimyasal sürmek istemedikleri için bu ürünlere başvurmaktadır.

Özellikle yağlı cilde sahip olan insanların ciltleri sıkı değil sarkık gözükebilmektedir. Cilt sıkılaşması cildinizdeki gözeneklerin zamanla açılması sonucunda engellenmektedir. Gözeneklerin açılması alın, çene ve yanak bölgelerinde sıklıkla görülebilmektedir. Bu bölgelerde sarkmalara maruz kalınabiliyor. Bu açılmaları da engelleyebilme adına mutlaka cildinizi sıkılaştıracak, gözeneklerinizi olumlu ölçülerde temizleyecek doğal olan maskeleri kullanmalısınız.

Cilt Sıkılaştıran Şeker Maskesi

Cilt sıkılaştıran şeker maskesini kullanmanız çok önemlidir. BU maske sayesinde cildinizin çok iyi bir şekilde sıkılaştığına şahit olacaksınız. Malzemeler:

 • Bir çorba kaşığı şeker
 • Bir çorba kaşığı zeytin yağı
 • Birkaç damla kadar limon

Bahsettiğimiz bu malzemeleri karıştırın ve yavaş bir şekilde yüzünüze narince uygulayın. Tam olarak 5 – 6 dakika civarı bekletin ve yüzünüzü temizleyin. Eğer ki kuru bir cilt tipiniz var ise limon suyunu eklemeyebilir buna ek olarak bal koyabilirsiniz. Çünkü limon zaten cildinizi kurutacaktır. Yağlı cilt tipine sahip olanlar limonu rahatlıkla ekleyebilirler. Onlara faydalıdır.

Sıkı Bir Cilt İçin Kil Maskesi

Kil maskesi gözenekleri tam anlamıyla temizler ve gözeneklerin sıkılaştırılmasına olanak tanımaktadır. Malzemeler:

 • Bir çorba kaşığı yeşil kil
 • Bir tatlı kaşığı bal
 • Bir yemek kaşığı yoğurt

Bu saydıklarımızı güzel bir şekilde bir kase içinde karıştırmalısınız. Maske kıvamını aldıktan sonra cildinize sürün ve karışımı 15 dakika kadar bekletmelisiniz. Ilık su beraberinde yüzünüzü güzelce durulamanız faydanıza olacaktır. Bu maske cildinizi temizleyecek ve çok daha sıkı bir hal almasını sağlayacaktır. Bu maskeyi haftada bir veya iki haftada bir uygulayabilirsiniz.

Salatalık İle Sıkılaştırma

Gözeneklerinizi sıkılaştırabilme adına dilimlemiş olduğunuz çeşitli salatalıkları yüzünüzde bekletin. Salatalıklar gözenekleri sıkılaştırmada son derece etkili olduğu bilinen ürünlerdir. Malzemelere gelecek olursak:

 • Bir adet salatalık
 • Bir yemek kaşığı yoğurt

Bu ürünleri karıştırarak yüzünüze uygulamalısınız. Salatalığı rendelerseniz iyi olur. Cildinize uygulamadan önce de bir süre boyunca bekletin ve beklettikten sonra cildinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrası rahatlıkla 10 dakika sonra ılık su ile cildinizi yıkayabilir ve temizleyebilirsiniz.

Buzun Cildi Sıkılaştırma Gücü

Bahsettiğimiz bu yöntemlerin yanı sıra buz kesinlikle cildi sıkılaştıracak olan çok önemli ürünlerden bir tanesidir. Malzemeler:

 • Bir çorba kaşığı kadar maden suyu
 • Bir çorba kaşığı elma suyu
 • Bir çorba kaşığı da limon suyu

Bu malzemeleri güzel bir şekilde harmanlayın.  Bunları buz kalıbına koyun. Sonrasında sabah uyandıktan sonra cildinize bu buz kalıplarından bir tanesini sürün. Bir dakika boyunca sürebilirsiniz. Birkaç dakika bekledikten sonra da cildinizi temiz su ile yıkayın ve cildinize nemlendiricinizi sürebilirsiniz. Özellikle de buz yöntemini makyaj yapmadan önce uygulayabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu