Şifalı Bitkiler

Aspir Yağı Faydaları

Aspir Yağı Faydaları

 

Son dönemlere damgasını vuran doğal ve bitkisel yağlardan biri de aspir yağıdır. Özellikle bayanların daha fazla ilgisini çeken aspir yağının hem vücut sağlığına hem de cilt sağlığına sayısız faydası bulunmaktadır. Aspir bitkisinden elde edilen bu yağ ile daha kolay kilo verebilir, bronzlaşma sağlayarak daha güzel bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz.

Aspir bitkisi papatyagiller ailesinden olup, dişli ve dikenli bir gövdeye sahiptir. Bitkinin ise sadece yağı değil, çayı da adeta birer şifa kaynağıdır. Aspir yağının faydaları hakkında bilgi sahibi olarak, hem vücut sağlığınızı hem de cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Aspir yağının faydalarına bakacak olursak;

 • Aspir yağı harika bir e vitamini kaynağıdır. E vitamini sayesinde cilt hücreleri yenilenir ve elastikiyet kazanır. Bu sayede daha genç ve dinamik bir cilt yapısına ulaşabilirsiniz.
 • Vücuda ihtiyacı olan nem desteğini sağlar. Bilhassa kış günlerinde meydana gelen deri kurulukları ve deride görülen pul pul dökülmelerin önüne geçer.
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Zayıf bir bağışıklık sistemine sahipseniz mutlaka aspir yağının şifasından faydalanmanız önerilir.
 • Aspir yağı üst solunum yolu rahatsızlıklarında da oldukça etkilidir. Burun tıkanıklığı, boğazda acı ve ağrı hissi olan tüm kişiler aspir yağını rahatlıkla kullanabilirler.
 • Günlük yaşanan stresin önüne geçer. Aspir yağı depresyon ve stres gibi sorunlarla baş eden harika bir şifa kaynağıdır. Vücutta mutluluk hormonunun artmasına fayda sağlar.
 • İçerdiği omega -6 yağlar sayesinde kalp sağlığını korur. Ani kalp krizi ve felç gibi problemleri de büyük ölçüde azaltır.
 • Vücut şekerini dengeler. Diyabet rahatsızlığı olan kimseler için ideal bir doğal üründür.
 • Aspir yağı sindirim sistemini güçlendirir. Özellikle sürekli kronik kabızlık sorunu yaşayan kimseler, aspir yağı kullanabilir.
 • Kilo vermeye yardımcı olur. Hızlı yağ yakma özelliği sayesinde obazite sorunu ile başa çıkar.
 • Geniş cilt gözeneklerinin küçülmesine ve pürüzsüz bir cilt yapısına ulaşmanıza yardımcı olur. Akne gibi sorunları ortadan kaldırır.
 • Saç sağlığı için de kullanılabilecek nadir ürünlerden biridir. Saç dökülmesine ve saç kırıklarına iyi gelir. Yine saçların daha dolgun ve hacimli yapıya ulaşmasına yardımcı olur.

Aspir Çayının Faydaları

Aspir bitkisinin yağı kadar çayı da oldukça faydalıdır. Günlük bir bardak aspir çayı tüketerek, stresi kolaylıkla atabilirsiniz.

 • Yağ yakımına iyi gelir, diyet listelerinize aspir çayını alabilirsiniz.
 • Deri hastalıklarında oldukça etkilidir. Özellikle egzama ve sedef hastalıklarında kullanılması uygun görülür.
 • Kolesterolün düşürülmesinde en iyi bitkisel ürünlerden biridir.

Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?

Aspir yağı nasıl kullanılır? Sorusunun yanıtı ile daha rahat ve verimli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Aspir yağını bir su bardağı suyun içine damlatarak tüketebilirsiniz. Yine salata ve yoğurt ile beraber de tüketmeniz oldukça faydalı olacaktır. Saç ve cilt sağlığı için cildinizi aspir yağı ile temizleyebilirsiniz. Özellikle gece yatmadan önce kullanmanız tavsiye edilir.

Aspir Yağı Nereden Alınır?

Aspir yağı kullanmak isteyen kimselerin ilk sorduğu sorulardan biri aspir yağı nereden alınır? Sorusudur. Aspir yağını online web sitelerinden ve aktarlardan temin edebilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu