Güzellik Sırları

Zeytinyağı İle Saç Bakımı Önerileri

Zeytinyağı İle Saç Bakımı Önerileri

Saçlar pek çok kadın için fazlasıyla büyük bir önem taşımaktadır. Bakımlı ve parlak görünen saçlar her kadının hayalidir ama bir o kadar da saçların öyle olmasını sağlamak zordur. Bu noktada saçlara uygulanabilecek doğal bakım yolları arayışına girilmektedir. İşte zeytinyağı bu kısımda büyük bir öneme sahiptir. Cilt için faydası fazlasıyla bilinen zeytinyağının saçlar içinde vazgeçilmez bir ürün olduğu kesinlikle bilinmelidir. Zeytinyağı ile doğal nem dengesine ulaşmış sağlıklı ve parlak saçlar elde edilebilir. Nasıl mı?

 

Zeytin Yağı Bakımları

 

Evde kendiniz kolayca hazırlayabileceğiniz bazı karışımlarla saçınıza istediğiniz o canlılığı verecek olan bakımı yapabilirsiniz. Hava koşulları, çevresel ve psikolojik etkenler gibi pek çok şey saçları yıpratmaktır. Hasar alan saçların onarılması ise bir hayli çaba ve masraf gerektirebilir. Fakat daha az bir bütçe ile evde saçınızı sağlıklı haline getirebilirsiniz. Zeytinyağı maskesi ile bu işlem hem çok pratik hem de faydalı olacaktır.

 

-Bir adet yumurta

-Beş çorba kaşığı zeytinyağı

-İki tatlı kaşığı Hint yağı

-İki tatlı kaşığı badem yağı

Tüm malzemeleri derin bir kap içerisinde karıştırmanın ardından saça uygulanarak saç taranmalıdır. Uygulanan karışım 45 dakika kadar saçta bekletildikten sonra saçlar ılık su ile tamamen durulanmalıdır. Bu bakım saçınızı besleyip güçlendirecektir.

 

-Zeytinyağı doğal bir saç kremi olarak ta kullanılabilmektedir. Uygun ısıya kadar ısıtılmış zeytinyağı saça uygulanarak on dakika bekletilmedi ve ardından ılık su yardımıyla iyice durulanmalıdır.

 

-Saç uçlarındaki kırılmalara da ısıtılmış zeytinyağını uygulayıp masaj yaparak kırılmaların miktarı aza indirgenebilir.

 

Zeytinyağı Mucizesi

Tamamen sağlıklı bir ürün olan zeytinyağı soframızda yer aldığı kadar cildimize ve haliyle saçımıza da iyi gelmektedir. Bu mucizevi ürün ile saçlarınıza yapacağınız işlemler saçları hem besleyecek hem de güçlendirecektir. Güçlenen saçlarda dökülmeler azalır. Zeytinyağının ayrıca kepeği azaltma özelliği de vardır. İçerdiği yüksek oranda E vitamini ile saç derinizden saç ucunuza kadar kökten uca bir bakım sağlayacaktır. Ayrıca zeytinyağı yaşlanmayı geciktirdiğinden dolayı cilt ve saç sağlığı için mucizevi bir nimettir. Hayatın her alanında zeytinyağının mucizelerini değerlendirmek gerekiyor.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu