Güzellik Sırları

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Cildinizdeki sorunlara tek başınıza çözüm getirmeden önce bir dermatoloji uzmanına görünün. Doktorunuz, sizden bazı kan ve hormon değerlerinizi belirleyecek tahliller yaptırmanızı isteyecektir. Tahlil sonuçları doğrultusunda da eğer gerekiyorsa ilaç desteği ile cilt tedavinizin hızlanmasını sağlayacaktır.

  • Cilt Türünüzü Belirleme

Cilt türünüzü sakın internet sitelerindeki anketler aracılığı ile belirlemeye çalışmayın. Bu cildinize daha çok zarar verir. Bunun için dermatoloğunuzdan ya da bir güzellik uzmanından yardım alın.

  • Doğru ve Düzenli Ürün Kullanımı

Cilt türünüzü uygun ürünleri kullanmak cilt sorunlarınızı gidermek için çok önemlidir. Örneğin yağlı cilde sahip bir kişinin yağ bazlı ürün kullanması cildinde daha fazla yağlanma ve sivilce sorununa yol açar. Cilt bakım ürünleri minimum üç hafta düzenli kullanıldıktan sonra etkisini göstermeye başlar. Cilt bakım rutininizi atlamayın ve ihmal etmeyin.

  • Ürün İçeriği ve Ürün Miktarı

Kullanacağınız ürünlerin içeriğinin temiz ve doğal bileşenlerden oluşması çok önemli. Aksi takdirde paraben, silikon, sls, sles gibi zararlı kimyasallar cildinizde daha farklı sorunlara yol açabilir ve cildinizi tahriş edebilir. Ürün miktarlarını mutlaka güzellik uzmanına danışın. Çok fazla ürün kullanmak cildi çabucak güzelleştirir diye bir durum yoktur. Örneğin her bir göz altı için bir pirinç tanesi kadar göz çevresi kremi yeterlidir.

Cilt Temizliği ve Cilt Bakım Ürünleri Sıralaması

Asla makyajlı uyumayın. Bir gece makyajlı uyumak cildi bir hafta yaşlandırıyor. Makyaj yapmamış olsanız dahi cildimiz hava kirliliğine maruz kalıyor, kirleniyor, cildimizde güneş kremi oluyor. Cildimizi makyajdan, kirden, güneş kreminden arındırmak için çift aşamalı temizlik yapın.

Akşam rutininde önce cilt türünüze uygun bir yağ bazlı temizleyici ile yüzünüzü arındırın, sonra temizleme jeli, tonik, serum, göz çevresi kremi ve nemlendirici ile tamamlayın. Sabah rutininde temizleme jeli, tonik, serum, göz çevresi kremi, nemlendirici ve güneş kremi ile tamamlayın.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu