Şifalı Bitkiler

Anason Çayı Faydaları

Anason Çayı Faydaları

 

Anason, yüz yıllardır mutfaklardan eksik etmediğimiz bir bitkidir. Ağır kokusu olmasına rağmen pek çok hastalığa şifa olan bu bitki, içki yapımında ve ilaç yapımında kullanılmaktadır. Daha çok sindirim sistemine faydası olan anason ile kabızlık ve isal gibi durumların önüne geçebilirsiniz. Kesinlikle her mutfakta bulunması gereken anasonu baharat ya da çay olarak tüketmeniz en doğru yöntem olacaktır.

Anason çayı sadece sindirim üzerinde değil, boğaz ağrıları, öksürük ve cilt güzelliği için de kullanılmaktadır. Anason içerisinde c vitamini, kalsiyum, fosfor ve bakır gibi vitaminleri de barındırır. Vücudun en çok ihtiyaç duyduğu bu vitamin ve mineraller sayesinde daha enerjik ve daha dinç bir vücut yapısına erişebilirsiniz. Eğer anason çayının sonsuz şifasından faydalanmak istiyorsanız Anason çayı faydaları, hakkında yazımızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Anason Çayının En Çok Bilinen Faydaları

  • Anason çayı iyi bir kabızlık gidericidir. Sindirim sistemlerinde yaşanan problemlerde çok etkili olan anason çayı ya da yağı ile kronik kabızlıkların bile tedavisini yapabilirsiniz.
  • Anason çayı öksürükten kurtulabilirsiniz. Bilhassa kış günleri yaşanan kuru öksürükler için anason çayı tüketebilirsiniz. Buna ek olarak iyi bir balgam sökücü özelliğe de sahiptir.
  • Sürekli olarak uygu sorunu yaşıyor ve uykuya geçiş süreleriniz uzuyorsa yatmanda önce anason çayı tüketebilirsiniz. Anason çayı uyku düzenini sağlar ve rahat bir uyku süreci sunar.
  • Tansiyon hastaları için alternatif olarak anason çayı tavsiye edilir. Anason çayı düzensiz tansiyonun düzene girmesinde büyük rol oynar.
  • Midede oluşan yara ve hastalıkların tedavisinde kullanılır.
  • Kronik öksürüğe ve bronşite en iyi gelen bitkilerden biridir.
  • Böbrek hastaları da anason çayı tüketerek, böbreklerde oluşan kum ve taşları daha rahat dökebilirler.
  • Astım ve solunum zorluğu çeken hastalar da anason çayı tüketerek daha rahat nefes alabilirler.

Anason Çayı Nasıl Demlenir?

Anason çayının eşsiz mucizelerinden faydalanmak isteyen kimseler, anason çayı nasıl demlenir? Sorusuna yanıt bularak, bu çaydan faydalanabilirler. Anason çayını bilinen siyah çay gibi demleyebilirsiniz. Burada önemli olan kaynayan suyun içine anason çayını atmak olmalıdır. Diğer türlü içindeki uçucu maddeler kaynamanın etkisi ile havaya uçacaktır.

Anason Çayı Bebeklerde Kullanımı

Anneler bebeklerinin daha rahat uyuması için ve daha rahat gaz çıkarabilmeleri için bebeklerine anason çayı içirebiliyor. Fakat bu doğru bir davranış değildir. Anason çayı bebeklere kullanımı kesinlikle doktora danışılarak verilecek bir karardır. Aksi halde bebeklerde ishal, kusma ve mide bulantıları görülebilir. Buna ek olarak, anason çayı emziren anneler için de uygun değildir. Eğer bebeğinizdeki kabızlık ya da gaz problemleri için anason çayı tüketmeyi düşünüyorsanız bunun yerine rezene çayını alternatif olarak tüketmeniz daha doğru olacaktır. Anason çayını aktarlardan ve online satış yapa çeşitli web sitelerinden satın alabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu