Pratik Bilgiler

Avokado Nasıl Olgunlaştırılır? 

Avokado Nasıl Olgunlaştırılır? 

Son derece yararlı yağlar içeren avokado nasıl tüketilir ve avokado nasıl olgunlaştırılır konusu ülkemizde son bir kaç yıldır gündeme geldi.

 

Avokado nasıl olgunlaştırılır ya da avokado nasıl tüketilir gibi sorulara yeni yeni cevap bulduk. Ülkemizde son yıllarda daha popüler hale gelen bu sebzenin tercih edildiği sofralarda farklı şekillerde tüketildiğini görüyoruz. Özellikle yağlar açısından zengin olan bu besin birçok açıdan yararlarını ortaya çıkarıyor. Peki bu besini nasıl tüketmek gerekir?

Avokado Ne Zaman Tüketilir?

Avokado ne zaman tüketilir gbi bir sorunun cevabı bilinmelidir. Çünkü ham haldeki avokadonun tüketilmesi bir hayli zordur. Meyveyi açtığınızda içindeki çekirdeği çıkardığınızda yumuşak ve kaygan bir yapısı olmalıdır. Bunun için de olgunlaşmasını beklemek gerekir Olgunlaşmış avokadonun dış kabuğu hafif yumuşak, rengi de hafif buruşuktur. Bu şekilde güvenle tüketilmesi söz konusu olabilir. Karanlık yerde genelde kese kağıdının içinde saklanması durumunda olgunlaşma süreci de hızlanacaktır. İki gün içinde yenebilecek olgunluğa ulaşacaktır.

Avokado Nasıl Yenir?

Avokado nasıl yenir bilmiyor olabilirsiniz ve bu bir ayıp değildir. Tropik olan meyve ülkemizde yetişmemektedir. Avokado tüketimi için birçok farklı yöntem vardır. Bunları sıralayacak olursak şu şekilde bir sonuç ortaya çıkacaktır:

 

  • Avokadonun içini çıkarıp, sarımsaklı yoğurda ekleyin. Bu şekilde ekmek arası ya da meze olarak tüketebilirsiniz
  • Çekirdeklerini çıkarıp kabuğunu soyduğunuz avokadoyu dilimleyerek yeşil salata yapın
  • Muz ve çilek gibi meyvelerle birlikte meyve salatası şeklinde tüketin
  • Kremsi kıvama gelmesi için hakiki zeytinyağı beraberinde sandviçinizin tabanına sürün
  • İçine limon sıkarak sade bir şekilde tüketin
  • Enginarın içine garnitürle birlikte ekleyerek bol limon ve zeytinyağıyla tüketin

Avokadonun Faydaları

Gençlik iksiri olarak bilinen avokadonun birçok yararı vardır. Bağışıklık sistemi ve sindirimi düzenleyen bu yiyecek, potasyum açısından da zengindir. Bu yüzden yüksek C vitamini içeriği de devreye girince kilo vermek isteyenler için ideal bir yiyecek haline gelir. Çok farklı şekillerde tüketebileceğiniz bu ürünü, haftada bir iki kere tüketmeniz sindirim sisteminizin düzene girmesine yardımcı olacaktır.

Avokado ve Cilt Bakımı

İçini yediğiniz avokadonun kabuklarını yüzünüze boynuna sürerek nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Saç ve cilt bakımı avokado katkılı ürünlerle oldukça popülerdir ve nemlendirdiği için yarar sağlar.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu