Pratik Bilgiler

Özel Verilerinizi Nasıl Şifrelersiniz 

Özel Verilerinizi Nasıl Şifrelersiniz 

Günümüzde verileri şifrelemek oldukça önemlidir. Bu nedenle, özel verilerinizi nasıl şifrelersiniz? Sorusu da büyük önem taşır.

Özel verilerinizi nasıl şifrelersiniz? Sorusuna birçok cevap verilebilir. Günümüzde bu işlem sabit diskler ya da cep telefonları üzerinden olmaktadır. Bunlara ek olarak birçok ek özel veri şifreleme alanı bulunur. Veri şifrelemede önemli olan tahmin edilemeyecek zor şifreler ile şifreleme işlemini yapmaktır.

Çevrimiçi Gizlilik İçin Şifreleme

Şifre gizlilik altyapısı, her program için ayrı çalışır. Mobil uygulamalar üzerinden kullanılan çoğu uygulama, kendi gizlilik altyapısına sahiptir. Bu altyapılar şifrelerin korunması için özel sistemlere sahiptir. Şifreleri kaydeden bu uygulamalar, giriş esnasında şifreleri kullanıcılara hatırlatır. Özel altyapıları sayesinde üst düzey veri korunması sağlar. Her farklı web sitesi için farklı bir şifre belirlenmesi, veri gizliliği adına önemlidir. Çevrimiçi gizlilik için şifreleme yöntemi, oldukça yaygın bir şekilde kullanılır.

Sistem Diski Şifreleme

Kişisel ve ticari bilgisayarlar üzerinde korunması gereken bir dizin bilgi bulunur. Bu bilgiler, şifreleme yöntemi ile korunabilir. Uygun şifreleme yöntemleri ile üst düzey koruma sağlamanız mümkündür. Hesap geçmişleri, fotoğraflar ya da videolar bu şifreleme yöntemi ile kolaylıkla güven altına alınır. Sistem diski şifreleme işlemi, kullanıcılar tarafından oldukça fazla tercih edilir. Bilgisayarları çalan hırsızlar, güvenlik sistemi olmadığında kimlik bilgilerinizi de rahatlıkla çalabilir. Bu durum uzun vadede can sıkıcı sonuçlara yol açar.

Veritabanı Şifreleme

Access veritabanları mutlaka şifrelenmelidir. Aksi takdirde Microsoft hesapları çalınabilir. Bu durum kişisel bilgilerin başkasının eline geçeceği anlamına gelir. Günümüz siber dünyasında bunun farklı anlamları bulunur. Genellikle bu durum oldukça zarar verici ve can sıkıcıdır. Kişilerin bu durumdan korunabilmesi için, veritabanı şifreleme işlemi yapması gerekir. Aksi takdirde bilgileri yazılım hırsızlarının eline geçebilir.

E Posta Şifreleme

Günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan birisi, e postadır. E posta şifreleme işlemi, hem Windows hem de Mac bilgisayarlar için oldukça hayati bir öneme sahiptir. Mail bilgileri, kişilerin hayatları hakkında birçok bilgileri içerir. Bu bilgilerin, kötü niyetli kişilerin eline geçmemesi gerekir. E posta şifreleme yöntemleri ile rahatlıkla bu durumun önüne geçilebilir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu