Şifalı Bitkiler

Şifalı Bitkiler Nerede Satılıyor?

Şifalı Bitkiler Nerede Satılıyor?

 

İnsanlık tarihinden beri birçok hastalık şifalı otlar sayesinde iyileştirilmiş, yine şifalı otlar ile birçok derde çare bulunmuştur. Günümüzde hala ilaçlar ile tedavisi gerçekleştirilemeyen bazı hastalıklar şifalı otlar ile iyileştirilmeye çalışılmaktadır.

İlaç endüstrisinin temeli de yine şifalı otlar sayesinde atılmıştır. Kimyasallar kullanılmadan önce ilaçlar şifalı otlar ile hazırlanıp satılmakta idi. Daha sonra kimyasallar zaman içinde eklenmeye başlanmış ve sonradan tamamen kimyasala dönüş yapılmıştır.

Şifalı Bitkilerin Faydaları

Şifalı bitkiler insanların günlük yaşamını etkileyen ve ömür süresini azaltan sayısız hastalığa engel olmaktadır. Düzenli kullanıldıklarında var olan hastalığın seviyesinde ciddi düşüş yaşanmaktadır. Bazı hastalıklara yakalanmadan önce de bu bitkiler kullanılarak hastalığın önüne daha başlamadan geçilebilmektedir. Şifalı bitkilerin insan sağlığı üzerinde faydaları sayısızdır.

1-Şifalı bitkiler ile detoks yapılabilir. Detoks insan vücudunda biriken toksin maddelerden kurtulmaya verilen isimdir. Bazı bitkiler ile vücutta kan ve damar yolunda, hücrelerde, kas ve doku aralarında ve organların yüzeyinde birikmiş toksin maddelerden kurtulma imkanı sağlar.

2-Şifalı bitkiler ile daha enerjik bir yaşam sürülebilir. Bazı bitkiler tüketilme şekline göre tüketen kişiye enerji verip gün boyu zinde kalmasını sağlayabilir.

3-Şifalı bitkiler ile hastalıkların önüne geçilebilir. Bitkilerin insan metabolizması üzerinde etkileri oldukça büyüktür. Bazı hastalıkların tedavisi için alternatif tıp ve diğer doktorlar tarafından şifalı bitkilerin tüketilmesi önerilebilmektedir.

4-Şifalı bitkiler ile sindirim ve boşaltım sistemi düzenlenebilir. Bitkilerin yüzde yetmişi geçkin bir kısmı ne amaçla kullanılacak olursa olsun, sindirim ve boşaltım sistemine iyi gelmektedir. Bitki çaylarının idrar söktürücü özellikleri ve mide rahatsızlıklarına iyi geldiği, mide asidini düzenlediği, yapılan çalışmalar ile ispatlanmıştır.

Şifalı Bitkiler Nereden Alınır?

Geniş bir piyasa yelpazesi olan şifalı bitkilerin satışı birçok farklı yerde yapılmaktadır. Market ve pazarlarda bazı şifalı bitkilerin satışı mevcuttur. Daha fazla çeşit için ise aktar dükkanları vardır. Aktarlarda birçok farklı şifalı bitki, bu bitkilerden elde edilen yağ ve merhemler ya da bu bitkilerin şurup veya hapları satılabilir.

Ayrıca son dönemlerde alternatif tıp uzmanları bu bitkiler ile yakından ilgilenip, kendi satış noktalarını açmıştır. Şifalı bitkilere bu noktalardan da ulaşılabilmektedir.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu