Pratik Bilgiler

Ütü Yapmanın En Kolay Yöntemi

Ütü Yapmanın En Kolay Yöntemi

 

Ütü yapmak, ev işleri arasında zorluğu ile bilinen bir iş olmaktadır. Bu ütü yapmak işini kısa sürede yapabilmek için birkaç püf nokta vardır. Bu konu ile ilgili olarak ütüleme yapacağınız elbisenin nemli durumda olması gerekir. Elbise biraz nemli durumda ise daha kolay kırışık alanları açılır ve bu sayede daha kısa süreler içerisinde ütü yapabilirsiniz. Ya da makine içerisinde yüksek sıkma derecesinde sıkılan ürünleri de yine hafif yıkama alanına alarak daha az kırışmasını sağlayabilirsiniz. Daha az kırışan elbise modelleri, daha kısa süreler içerisinde ütülenmektedir. Elbise modelini ıslatmaya zamanınız yok ise bu durumda ütünüzde bulunan su atma yerini kullanabilirsiniz. Bu sayede elbiseyi hafif nemli yaparak ütülemeye devam edebilirsiniz.

Pratik Ütü İşlemleri

Pratik ütü işlemleri için ütü kırışıklık açıcı ürünleri de tercih edebilirsiniz. Bu ürünler, çok fazla kırışmış olan giysilerin açılmasını sağlar. Bunun gibi kimyasal ürünlerin yanı sıra çamaşırın temizlenme şekli de son derece önemlidir. Bu noktada ipek şal modelleri ya da ipek gömlek modellerini elde narin yıkama ile temizleme yapabilirsiniz. Elde narin yıkama olduğundan dolayı daha az kırışma durumu olacaktır. Giysinizi yıkadıktan sonra kurulama işlemlerinde yaygın olarak sermeniz gerekir. Çabuk kırışan bir giysiyi yıkadıktan sonra giysiyi iyice açarak kurutmaya bırakmanız önerilir. Islak durumda olan eşya, gergin olarak asıldıktan sonra o hali ile kurumaya bırakılmalıdır. Bu gibi püf noktalara dikkat ederek ütü yaparken daha az yorulabilirsiniz.

Ütü Yaparken Acele Etmeyin

Ütü yaparken kolay bir ütü işlemi için acele etmeden yapmanız gerekir. Acele olarak yaptığınızda beden olarak fazla yorgunluk olmaktadır. Bu konuyla ilgili olarak ütü modelinizin derecesini doğru olarak ayarlayarak kısa sürede ütüleme yapabilirsiniz. Kolay ve pratik ütü yapabilmek için ütünün derecesi de önemlidir. Örnek vermek gerekir ise kot ürünleri ütülemek için ütünüzde bu ayarı seçmeniz gerekir. Farklı durumlarda istenilen sonuç alınmaz ve daha fazla yorulabilirsiniz. Bu nedenden dolayı hangi parçayı ütüleme yapacaksanız öncesinde mutlaka ütünün ayarını kontrol etmeniz gerekir.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu