Güzellik Sırları

Tretin krem nedir?  Ne işe yarar?

Tretin krem nedir?  Ne işe yarar?

 

Gerek yaş ilerlemesine bağlı olarak gerekse, dış etmenlere bağlı olarak cilt üzerinde bir takım lekeler meydana gelebilir. Kişiler her ne kadar bu cilt lekeleri için doğal yöntemler uygulasa da bazı deri lekeleri, cilt üzerinden silinmeyebilir. İşte tam bu nedenle bir takım, tıbbi desteklerin alınması gerekebilir. Tretin krem de cilt üzerinde oluşan hasarı ve cilt lekelerini geçirmek için kullanılan harika yöntemlerden biridir. Bu yazımızda sizler için tretin krem nedir? Ne işe yarar? Gibi soruların yanıtını vereceğiz.

Tretin Krem Nedir?

Tretin krem, içeriğinde bulunan etmen maddeler sayesinde cilt yüzeyinde oluşan lekeleri gideren ve yine ciltte meydana gelmiş cilt sorunlarını ve cilt kırışıklıklarını gideren bir kremdir. Fransa meşeli olan bu krem sayesine güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri gibi cilt problemleri ile kolayca savaşabilirsiniz.

Tretin Krem Ne İşe Yarar?

Cilt doktorlarının hastalarına en çok reçete ettiği kremlerden biri olan tretin krem, hakkında merak edilen pek çok konu vardır bunlardan biri ise tretin krem ne işe yarar sorusudur.

  • Tretin krem cilt üzerinde biriken kiri ve deri altında biriken yağ tabakalarını temizler. Dolayısı ile sivilce ve akne gibi sorunlarla en iyi şekilde savaşır.
  • Deri soyma özelliği sayesinde cilt üzerinde biriken ölü hücreleri soyar. Ve daha canlı hücrelerin meydana çıkmasına yardımcı olur.
  • İltihaplı sivilcelerin ortadan kalkmasını sağlayarak deriyi tedavi eder.
  • Göz altında ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkları giderir.
  • Hamillik lekeleri, güneş lekeleri, sivilce lekeleri ve yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan tüm lekeleri ortanda kaldırır.

Tretin Krem Nasıl Kullanılır?

Tretin krem nasıl kullanılır? Sorusunun cevabına bakacak olursak;

Kremi kullanmadan önce mutlaka sorunlu bölgenin iyice temizlenmesi gerekir. Bilhassa, makyaj artıkları ve toz gibi cilde yapışan etmenlerin iyice temizlenmesinde fayda vardır. Temiz ve kuru olan bölgeye yeteri miktarda krem sürülür. Krem sürüldükten sonra kesinlikle güneşe çıkmamak gerekir. Bu nedenle tretin kremi gece yatmadan önce kullanmanız tavsiye edilir.

Tretin Krem Yan Etkileri

Tretin krem yan etkileri nerede ise yok gibidir. Ancak kremin içeriğindeki etmen maddelere karşı alerjik bir yapıya sahipseniz, cilt üzerinde olumsuz durumlar meydana gelebilir. Bu nedenle kremi kullanmadan önce mutlaka içeriğine dikkat etmenizde fayda vardır. Bunun dışında;

  • Cilt üzerinde yanma,
  • Mide bulantısı,
  • Gözlerde bulanık görme gibi durumlar söz konusu olabilir.

Eğer bu gibi durumlardan herhangi biri ile karşılaşırsanız kremi kullanmayı bırakıp, hemen hekime baş vurmanız gerekir.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu