Güzellik Sırları

Saç Rengi Doğal Yollar İle Açılabilir Mi

Saç Rengi Doğal Yollar İle Açılabilir Mi

 

Kadın dünyasında saçlar son derece önem taşır. Bakımlı ve sağlıklı olmasının yanı sıra güzellik adına ufak dokunuşlar her zaman tercih edilir. Bu ufak dokunuşlar içerisinde saçlara boya, balyaj, röfle gibi uygulamalar kuşkusuz kimyasal ürünlerle kuaförlerde gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra özellikle yaz aylarında saçlara ışıltı katmak adına kozmetik ürünler dışında doğal yöntemlerle de açılması sağlanabilir.

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açılması 

Doğal yollarla saç açmak denildiğinde bilinen en etkili yöntem papatya suyudur. Papatya suyunun saçı besleyen ve parlaklık kazandıran özelliğe de sahip olduğundan saçlar otomatikman beslenecektir.

Elma Sirkesi İle Saç Rengi Açılması 

Elma sirkesi doğal saç açıcıdır. Saç renginin açılmasının yanı sıra kepek problemini de giderir, saçların yumuşak olmasını sağlar. Durulanma suyunda sirke kullanılarak doğal bir şekilde açıcı sağlanabilir.

Bal ve Zeytinyağı ile Saç Rengi Açılması 

Bal ve zeytinyağı doğal bir açıcı olup aynı zamanda saça parlaklık ve sağlıklı bir görünüm sağlar.

  • Karbonat ile basit ve doğal bir saç açma sağlanabilir.
  • Tarçın hem cilt hem saç için ideal bir üründür. Tarçın saç rengini açarak saça parlaklık kazandırır.
  • C vitamini vücuda katkı yapmasının yanı sıra c vitamini tabletleri toz haline getirilerek kullanılır.
  • Kimyasal ürünler yerine doğal açıcılar her zaman saçlar için sağlıklı olanıdır.

Kimyasal ürünlerle yapılan açılmalarda bilinen bir gerçek vardır ki, o da saçların daha çok yıpranması ve kırılmasına sebebiyet vermesidir. Koyu renk saçlar dışında eğer saçlar açıksa doğal yollarla bu başarılabilir. Bir başka doğal açıcı yöntemlerden biri de limondur. Limonlu su uygulaması ise güneşte beklenme ile doğal bir saç açma etkisi yakalanabilir.

Sonuç itibari ile mutfakta her zaman el altında olan ürünler aslında çok iyi bir saç açıcıdır. Saç rengini değiştirmek veya daha açık tonları tercih etme hallerinde kimyasal ürünler yerine doğal malzemeler her zaman için daha çok kullanılmalıdır. Kimyasal ürünler demek saçın yıpranması hatta yanması demektir. Bu nedenle bu risklerden uzak durarak doğal bir madde ile amaca ulaşmak çok daha olumlu geri dönüşümler yapacaktır.

 

Facebook Comments Box

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu