Sağlık Haberleri

Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer? Bacaktaki Çatlaklara Evde Çözüm

Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer? Bacaktaki Çatlaklara Evde Çözüm

Bacaktaki Çatlaklara Evde Çözüm

Bacaktaki çatlaklar çoğu kimsede görülse de aslında sağlık açısından hiç bir zararı yoktur. Fakat deride görülen bu çatlaklar çoğu kişiyi estetik anlamda rahatsız edebilir. Eğer bacalarınızda çatlak oluşumları varsa bunun için evde yapılabilecek farklı uygulamalar mevcuttur.

 

Bacaktaki çatlak görünümleri hızlı kilo alıp vermeye ve hamilelik gibi etmenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Eğer deri çatlakları ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız bunun için hızlı ve ani kilo vermemeye dikkat etmeniz gerekir. Yine hamilelik döneminde anne adayları bitkisel yağlar ile bacak ve karın bölgelerine masaj yapmalıdır. Sizler için bu yazımızda Bacaktaki çatlaklar nasıl Geçer? Bacaktaki çatlaklara evde çözüm yolları hakkında detaylı ve faydalı bilgiler vereceğiz. Siz de doğru yöntemlerle deride oluşan çatlakları giderebilirsiniz.

 

Bacaktaki Çatlaklar Neden Olur?

Pek çok kişinin merak ettiği konuların başında bacaktaki çatlaklar neden olur? Sorusu gelir, deri çatlaklarının sebepleri ise;

  • Hamilelik döneminde yaşanan ani kilo artışları,
  • Hızlı kilo alma ya da hızlı kilo verme,
  • Ağır işlerde çalışma,
  • Yağlı ve hazır gıdaların sıkça tüketilmesi,

Deri ve bacak çatlakları ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız tüm bu konulara özen göstermeniz gerekir. Çünkü deride yaşanan çatlakların tedavisi oldukça zordur.

Bacaktaki Çatlaklar Için Doğal Yöntemler

Bacakta ve karın bölgesinde yaşanan çatlaklar için doğal yöntemler mevcuttur. Fakat düzenli uygulamanız gerekir, böylece istediğiniz sonuca daha kolay ulaşabilirsiniz. Bacaktaki çatlaklar için doğal yöntemler ise;

Kantaron yağı; sarı kantaron yağı ile bacaklarda oluşan beyaz, mor ve kırmızı renkli çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Her gün çatlaklara masaj yaparak uygulamanız yeterli olacaktır.

Buğday yağı; buğday yağı uygulandığı bölgede renk açıcı özelliğe sahiptir. Gece yatmadan önce bacaklarınız ve deride oluşan diğer çatlaklara buğday yağı uygulayabilirsiniz.

Kakao yağı; kakao yağı sayesinde ciltteki çatlak görünümlerinden kısa sürede kurtulmanız mümkün olacaktır. Günde iki kez çatlak oluşumu yaşadığınız bölgelere kakao yağını uygulamanız yeterli olacaktır.

Zeytinyağı; zeytinyağı cilt üzerinde inanılmaz bir etkiye sahiptir. Bir yemek kaşığı aleo vera jeli ile bir kaşık zeytinyağını karıştırıp, sorunlu bölgelerinize uygulayabilirsiniz. Üstelik sadece çatlak görünümü için değil, selulitler için de aynı karışımı kullanabilirsiniz.

Bacaktaki Kırmızı Çatlaklar Nasıl Neçer?

Genelde yeni oluşan çatlak görünümleri kırmızı renktedir. Bu bağlamda en sık sorulan soruların başında bacaktaki kırmızı çatlaklar nasıl geçer? sorusudur. Bacaktaki kırmızı ve mor renkli çatlaklar için Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Günde  iki kez renkli çatlak görünümleri için hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz.

Tüm bunların yanında lazer tedavisi görmek en iyi çözüm yollarından biri olacaktır. Eğer renkli görünümdeki ve beyaz görünümdeki çatlaklardan rahatsız iseniz lazer tedavisi görebilirsiniz. Çatlakların miktarına göre farklı seanslarda lazer tedavisi görmek mümkün olacaktır. Eğer çatlak miktarı az ise lazer tedavisi kısa sürede cevap verecektir.

 

 

 

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu