Güzellik Sırları

Lazer Epilasyon Aleti Ne İşe Yarar En İyisi Hangisidir

Lazer Epilasyon Aleti Ne İşe Yarar En İyisi Hangisidir

 

Özellikle kadınların en büyük sorunlarından bir tanesi istenmeyen tüylerdir. İstenmeyen tüyler için ağda veya jilet kullanımı yerine teknolojinin en yeni üyesi olan lazer epilasyon kullanımı yapmak daha avantajlı olacaktır. Çünkü istenmeyen tüyler için kullanılabilecek en iyi ürünlerden biri lazer epilasyondur. Diğer tüy alma yöntemlerine göre daha avantajlı olmasının sebebi ise uygulandığı bölgede tüyleri kökünden almasıdır. Yani diğer yöntemler özellikle de jilet gibi ürünler kıl köklerinin daha fazla kalınlaşmasını sağlayarak, olduğu bölgede daha fazla çıkmasına neden olacaktır. Ağda kullanımı sonucunda ise ciltte tahriş, yanma ve acı gibi durumlar meydana gelir. Dolayısı ile estetik manada daha hoş bir görünüme sahip olmak isterseniz, kesinlikle lazer kullanılması önerilir.

Lazer Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

Diğer tüy alma yöntemlerine göre çok daha avantajlı olan lazer epilasyonunun pek çok olumlu yanı mevcuttur. Özellikle hormonal bozukluklar nedeni ile vücudunun çeşitli yerlerinde daha fazla tüylenme yaşayan kişiler için lazer epilasyon oldukça ideal olacaktır. Lazer epilasyonun avantajlarına bakacak olursak;

  • Normal epilasyon cihazlarında kıl dönmesi, kıl kökünün kırılması ve batık gibi olumsuz durumlar meydana gelebilir. Ancak lazer epilasyon sisteminde kesinlikler kıl dönmesi, batık ve kıl köklerinin kırılması gibi durumlar yaşanmayacaktır.
  • Ağda tekniği ile tüy olan bölgelerde kızarıklık ve çeşitli tahrişler meydana gelir. Ayrıca ağda yöntemlerinde acı hissi duyma daha fazla görülür. Ancak lazer epilasyon sistemlerinde kesinlikle kızarıklık veya acı hissi meydana gelmeyecektir. Yani tüm bölgelerinizde güvenle kullanabilirsiniz.
  • Jilet gibi teknikler cilde fazlası ile zarar verir. Özellikle kıl köklerinin kalınlaşmasına neden olan ve uygulandığı bölgede daha fazla tüylenmeye neden olur. Lazer epilasyonda kıl kökleri zayıflar ve uygulandığı bölgede tüylerin azalmasına neden olacaktır. Dolayısı ile lazer epilasyon kullanmak daha avantajlıdır.
  • Diğer yöntemlere göre daha uygun fiyatlıdır. Bunun nedeni ise lazer epilasyon cihazı bir kere alınır ve tüyler tamamen ortadan kalkana kadar kullanılabilir. Dolayısı ile her ay jilet veya ağda gibi ürünlere bütçe ayırmanıza gerek kalmayacaktır.
  • Lazer epilasyon bir kere uygulanır. Belli bir süre sonra kılların veya tüylerin tamamen vücuttan temizlenmesini sağlar. Bu da bayanlar için artı bir avantajdır. Özellikle yaz aylarında sıkça uzayan istenmeyen tüylerin varlığı bayanları rahatsız etmektedir. Ancak lazer epilasyonda bu gibi sorunlar hiçbir şekilde yaşanmaz. Çünkü lazer epilasyon yapıldığında tüy ve kıllar tamamen ortadan kalkacaktır.

Lazer Epilasyon Aleti Ne İşe Yarar

Lazer epilasyon diğer epilasyon yöntemlerine göre daha avantajlıdır. Epilasyon cihazlarının markalarına kullanım avantajları ve kullanım kolaylıkları mevcuttur. Burada önemli olan  cihaz seçiminde cildinize uyum sağlayacak cihazları tercih etmeniz gerekir. Çünkü bazı cihazlar cilt üzerinde yer alan tüyleri görmeyebilir. Bu gibi durumlarda ilk olarak cihazın hassasiyetini bilmenizde fayda vardır. Yani ten renginize ve kıl köklerinizin kalınlığına göre cihaz seçiminde bulunabilirsiniz. Kıl kökleri kalın olan ve tüy kalınlığı fazla olan kişiler bu konuda daha şanslıdır. Çünkü kalın olan tüyleri lazer epilasyon cihazları daha fazla görmektedir. Lazer epilasyon tüm tüylerin kökünü yakarak, tamamen ortadan kalkmalarını sağlar. Bu durumda da birkaç seans sonrasında istenmeyen tüylerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Cihazın atım sayısına göre cilt üzerinde bulunan tüylerinizden kurtulmanız mümkün olacaktır.

Lazer Epilasyon Cihazını Kimler Kullanabilir?

Lazer epilasyon cihazını herkes rahatlıkla kullanabilir. Daha çok bayanlar tarafından tercih dilen lazer epilasyon cihazları düşünüldüğü gibi sadece bayanlar için değil, erkekler için de uygun olduğunu belirtmekte fayda vardır. Yani hem bayanlar hem de erkekler için lazer epilasyon kullanımı yapmak mümkündür.

Özellikle tüylerinden kolay ve tamamen kurtulmak isteyen kişiler ülkemizde ve tüm dünyada en çok satılan markaları tercih edebilirler. Lazer epilasyon cihazını evinizde kullanabileceğiniz gibi özel güzellik merkezlerinde de yaptırabilirsiniz burada buz lazer veya diğer lazer çeşitlerini bir arada bulmanız da mümkün olacaktır. Özellikle buz lazer epilasyonunda ağrı ve acı nerede ise hiçbir şekilde duyulmaz. Ayrıca lazer epilasyon cihazını evinizde kullanmak isterseniz, öncelikle cihazlara ve markalara ait kullanıcı yorumlarını okuyabilir ve bu yönde bir kullanım tercihinde bulunabilirsiniz.

Kaynak : https://eniyi-haber.com/en-iyi-lazer-epilasyon-aleti-ve-epilator-markalari/

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu